banner154

8. Ehmedê Xanî Festival Toplantısı

8. Ehmedê Xanî Festival Toplantısı

8. Ehmedê Xanî Festival Toplantısı
Doğubayazıt?ta 9?10?11 Temmuz tarihlerinde yapılacak olan 8. Ehmedê Xanî kültür, sanat ve turizm festivali toplantısı Belediye toplantı salonunda gerçekleşti.
 
Toplantı açılışında Belediye Başkanı Dr. Canan Korkmaz yaptığı konuşmada; ?8. Ehmedê Xanî kültür, sanat ve turizm festivalini yapacağız. Kentimiz önemli bir kent?tir. Tarihi değerleri olan bir kent?tir. Festivalimiz bir gelenek hale gelmiştir. Bizde onu devam ettireceğiz, .eşitli panel, tiyatro, sanatsal etkinliklerle kentimizin tanıtımını yapacağız.? Dedi.
 
Daha sonra Belediye Başkan yardımcısı Mehmet Babayiğit yapılacak festivalin oluş şekliyle görüş alınması için toplantı yapıldığını ifade etti.
Toplantıya Belediye Meclis üyeleri, Sivil Toplum Örgütlerinin yöneticileri, muhtarlar ve basın mensupları katıldılar. Öneriler çok değişik boyutlarda olup yöremizin sosyal, ekonomik ve değişik yönlerini içeren etkinliklerin oluşumunu içerdiği görüldü.
 
Bazı öneriler şöyle;
Evdali Zeyneki filminin sunumunun yapılması.
Ehmedê Xanî?ye değişik açıdan bakan yazarların gelmesi
Kürt dil biliminin incelenmesi
Basından gerekli tanıtımın yapılması
Metrepollarda tanıtıcı reklamların yapılması
En önemli öneri ise geçen yıl yapılan festivalin analiz toplantısı yapılmadığı için bu yıl festival sonrasında halka açık olarak yapılacak toplantıda festivalin analizinin yapılması.
Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2010, 12:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER