antalya escort

SAĞLIK BAKANI RECEP AKDAĞ DOĞUBAYAZIT'TA

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, ''Biz sağlıkla ilgili olayları çok takip ediyoruz. Bakmayın bazı yerlerde ufak tefek hatalar oluyor. İnsan hatası. Genel anlamda sağlık çalışanları bu ülkenin yüz akıdır'' dedi.

SAĞLIK BAKANI RECEP AKDAĞ DOĞUBAYAZIT'TA

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, ''Biz sağlıkla ilgili olayları çok takip ediyoruz. Bakmayın bazı yerlerde ufak tefek hatalar oluyor. İnsan hatası. Genel anlamda sağlık çalışanları bu ülkenin yüz akıdır'' dedi.

Akdağ, Iğdır'daki programının ardından geldiği Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde, Dr. Yaşar Eryılmaz Devlet Hastanesinde incelemelerde bulundu.

Hastanede bulunan hasta ve hasta yakınlarıyla sohbet eden Akdağ'a, inceleme sırasında Doğubayazıt Kaymakamı Hüseyin Yılmaz ile Dr. Yaşar Eryılmaz Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Mahmut Sertan da eşlik etti.

Bir hasta yakınının Ambulans eksikliği olduğu ve taleplerinde ambulansın geç geldiği yönündeki şikayeti üzerine konunun incelenmesini isteyen Akdağ, daha sonra talep edilen ambulansın normal zamanda hastaya müdahale ettiği bilgisinin kendisine ulaştığını belirterek, söz konusu vatandaşa bilgi verdi.

Akdağ, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, ''Hastane genel anlamda hem doktorların hem çalışanların işini kolaylaştıracak hem de hastaların rahatını sağlayacak bir hastane. Bu hastaneyi inşa etmekten mutluyuz. Müteahhitten kaynaklanan kusurlar var. Bunları da yerinde gördük. Geçici kabul aşamasında. TOKİ Başkanıyla görüştüm. Onlar müteahhit firmayla görüşerek eksiklerin giderilmesi konusunda gereğini yapacaklar'' dedi.

Türkiye'de sağlık çalışanlarının üzerinde büyük bir iş gücü bulunduğunu bildiren Akdağ, şunları kaydetti:

''Çünkü sayımız az. Arkadaşlarımız fedakarlık yaparak büyük işler yapıyor. Biz sağlıkla ilgili olayları çok takip ediyoruz. Bakmayın bazı yerlerde ufak tefek hatalar oluyor. İnsan hatası. Genel anlamda sağlık çalışanları bu ülkenin yüz akıdır. Gerçekten bu kadar büyük iş yükü altında çalışan Türkiye'de başka çalışan bir grup olduğunu ben zannetmiyorum. Ağrı'da özel sektör bir hastane satın aldı. Onlar kendi aralarında işletme konusunda bir sorun yaşadı. Biz de orayı satın alarak Ağrı'da hizmet vereceğiz. Ayrıca Ağrı'da büyük bir hastanemiz daha yapılıyor. Ağrı iline ve ilçelerine hizmetlerimiz devam edecek. Bu arada yine belirtiyorum bakarsınız yine bir gece yarısı gelirim.''

Akdağ daha sonra karayoluyla Erzurum'a hareket etti.(A.A)

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2011, 23:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER