SÜT İNEĞİ YARDIMI

Doğubayazıt?ta 50 Aileye 2 Süt İneği Yardımı Yapıldı

SÜT İNEĞİ YARDIMI
Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesine bağlı Teçeker Köyü'nde 50 aileye 2 adet Simital (gebeli) inek yardımı yapıldı.
AĞRI - Tarım Bakanlığının kırsal kalkınma projesi kapsamında Doğubayazıt?a bağlı Telçeker Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifinin 50 üyesine 2 şer adet Simital (gebeli) süt ineği yardımında bulundu.
Telçeker Tarımsal Kalkınma kooperatifinde düzenlenen yardım törenine Ağrı İl Tarım Müdür Yılmaz Zeren, Doğubayazıt Tarım Müdür Kasım Dilmen ve Tarım Müdürlüğü elamanları ile köylüler katıldı.
Ağrı İl Tarım Müdürü Yılmaz Zeren, projenin Tarım Bakanlığına ait olduğunu, parasal kaynağın ise Sosyal Yardımlaşma Derneği Genel Müdürlüğünden sağlandığını belirtti. Bu proje kapsamında Telçeker´de yaşayan çiftçilerin Ahıl yapımına 240 bin TL, hayvan alımı için 415 TL, İşletme kredisi 25 bin TL, işletme binasının yenilenmesi için 130 bin TL  harcama yapıldığını dile getiren Zeren, bu  kredilerin 2 yıl ödemesiz, 7 yıl eşit şekilde ödemeli olarak tahsil edileceğini kaydetti.
Müdür Zeren, ayrıca yapılan yardımlarla ineklerden damızlık alma olanağının bulunduğunu ve çiftçilerimizin rahat bir nefes alacağını söyledi.
Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2010, 12:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER