banner177

ÜNİVERSİTEDEN ÖZEL ÖĞRENCİLERE DESTEK.

MEB ile Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Arasında İşbirliği Protokolü Yapıldı

ÜNİVERSİTEDEN ÖZEL ÖĞRENCİLERE DESTEK.
Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi (AİÇÜ) ile Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) arasında, özel öğrencilerin eğitimine yönelik işbirliği protokolü yapıldı.

Yapılan protokol ile bilim ve sanat merkezleri ile Araştırma, Geliştirme, Eğitim ve Uygulama Merkezinde eğitim alan özel yetenekli öğrencilerin gelişim süreçlerine, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Üniversite işbirliği ile katkı sağlanacak. Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, ilk ve orta öğretime devam eden bu çağındaki özel yetenekli öğrencilerin kendi  yeteneklerinin farkında olmaları ve kapasitelerini geliştirerek en üst düzeyde bireysel yeteneklerini kullanmaları amacıyla yarı zamanlı destek eğitimi veren Bu Merkezlerdeki  öğrenciler ile eğitmenlerin gelişimlerine üniversite olarak katkı sunacağız dedi. 

 Öğrenciler,bireysel farklılıkları,  ilgi alanları ve okul müfredatları göz önünde bulundurularak değişik alanlarda  güzel sanatlar, yaratıcı yazarlık, edebiyat, drama, yazılım yabancı dil, liderlik, mekatronik,  ayıca astronomi, uzay bilimleri, havacılık, akıl ve zeka oyunları gibi  düşünce eğitimi, arkeoloji ve şehir kültürüşeklinde  zenginleştirilmiş bir programla eğitimlerini deva ettirmektedirler Üniversite olarak bizler de geleceğimizin teminatı olan bu  gençlerimizin eğitimlerine, her türlü sahip olduğumuz birikimle destek vereceğiz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2019, 12:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER