Ağrı Emniyeti Mahallelerde Halkla İç İçe

Ağrı Eniyeti tarafından POLİS VATANDAŞ ELELE? adı altında huzur toplantıları düzenlenmesi kararlaştırılmıştır.

Ağrı Emniyeti Mahallelerde Halkla İç İçe

Ağrı Emniyet Müdürlüğü olarak İl Merkezi ve İlçe Merkezlerinde daha güvenli ve daha huzurlu ortamın oluşturulması ve güvenlik hizmetlerine toplumun katılımının sağlanması amacıyla mahalle bazında ?POLİS VATANDAŞ ELELE? adı altında huzur toplantıları düzenlenmesi kararlaştırılmıştır.
İl Merkezine bağlı 17 Mahallede 3 aylık süre içerisinde düzenlenmesi planlanan bu toplantılar İl Emniyet Müdürümüz Sayın Naci KURU ve İl Emniyet Müdür Yardımcılarının yanı sıra Ağrı Emniyet Müdürlüğü bünyesinde bulunan Toplum Destekli Polislik (TDP) Büro Amiri, Asayiş Şube Müdürü, Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü, Polis Merkezi Amirlerinin, mahalle muhtarları ve mahalle sakinlerinin katılımlarıyla gerçekleşmektedir.
1 Haziran 2010 tarihi ile düzenlenmesine başlanan toplantıların ilk ikisi öncelikli olarak Ağrı ilinin gelir düzeyi düşük mahalleleri olan 100. Yıl ve Fatih Mahallelerinde İl Emniyet Müdürümüz Sayın Naci KURU?nun başkanlığında İl Emniyet Müdür Yardımcıları, Emniyet Müdürlüğü ilgili birim temsilcileri, mahalle muhtarları ve mahalle sakinlerinin katılımlarıyla düzenlenmiş olup, toplantılarda genel olarak mahallelerin genel güvenlik durumu, trafik yönünden problemler ve çözümleri, asayiş yönünden problemler ve çözümleri görüşülmüş, mahalle sakinlerinin sorunları hakkında konuşulmuş ve konunun uzmanı şube müdürleri ve büro amirleri tarafından açıklayıcı bilgilendirmeler yapılmıştır. Suçların önlenmesi ve güvenlik hizmetlerinin etkin bir şekilde yürütülmesi açısından çevresel koşulların iyileştirilmesi başta gelen önlemler arasında yer almaktadır. Bu amaçla belediye ve diğer kamu kurumları ve kuruluşları ile ilgili problemler de görüşülmüş olup, ilgili kurumlara iletilmek üzere sorunlar tespit edilmiştir. Mahalle sakinleri tarafından genel emniyet hizmetlerinin yanı sıra Emniyet Müdürlüğümüzün 2009 yılı içerisinde başlatmış olduğu Toplum Destekli Polislik (TDP) hizmetlerinin, Okul Polisi Projesinin ve huzur toplantılarının memnuniyetle karşılandığı görülmüş olup çalışmalarımız geliştirilerek devam ettirilecektir.


 
Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2010, 20:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER