Ağrı'da Anaokulu öğrencileri şenliği

Milli Eğitim Bakanlığı'nca 21?31 Mayıs Tarihleri Aranda Düzenlenen Okul Öncesi Eğitim Şenlikleri Ağrı'da Cumhuriyet caddesinde Yapıldı.

Ağrı'da Anaokulu öğrencileri şenliği

 

Tören, Cumhuriyet Caddesi saat kulesi Önünden Yürüyüş ile Başladı. Birbirinden Renkli Kostümler İçinde Yürüyüş Yapan Anasınıfı Öğrencilerine, Anne ve Babaları Eşlik Etti.


Tören, saat kulesi önünden yürüyüş ile başladı. Birbirinden renkli kostümler içinde yürüyüş yapan anasınıfı öğrencilerine, anne ve babaları eşlik etti.


Törende konuşan Ağrı Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Yiğit, gelişmiş ülkelerde okul öncesi eğitimin zorunlu olduğunu ve dört yaşında başladığını bildirdi. Önümüzdeki eğitim öğretim yılında Ağrı'da da okul öncesi eğitimin zorunlu olacağına işaret eden Yiğit, 'il olarak bunun hazırlığı içerisindeyiz. Şu anda okul öncesi eğitimde yüzde 65'e ulaştık' dedi


İl Milli Eğitim Şube Müdür. Mustafa Yiğit, Atatürk Anaokulu Müdürü Ömer Faruk Kılıç, Zübeyde Hanım Anaokulu Müdürü Orkun Efe, Uzman Çavuş Cengiz Türk Anaokulu Müdürü Şerife Karaca, Piyade Onbaşı Anaokulu Müdürü Ahmet Gönül, 23 Nisan Anaokulu Müdürü Yüksel Avcı ve daire amirleri, veliler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Şenlikte, okul öncesi öğrencilerinin okul öncesini önemini belirten döviz ve pankartlarla cumhuriyet caddesinde yürüdüler vatandaşlarda bu yürüyüşe alkışla destek verdiler.

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2010, 01:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER