Hamur Lisesi Öğrencilerinden Şiir Dinletisi

Ağrı'nın Hamur ilçesinde Hamur Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan şiir dinletisi, yoğun ilgi gördü

Hamur Lisesi Öğrencilerinden Şiir Dinletisi

Ağrı'nın Hamur ilçesinde Hamur Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan şiir dinletisi, yoğun ilgi gördü.

Hamur Lisesi salonunda, lisenin edebiyat öğretmenleri Ramazan İlbay ve Erhan Aslan ile öğrenciler tarafından hazırlanan dinleti, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Öğretmen ve öğrencilerin slayt gösterisi eşliğinde birbirinden güzel şiirleri seslendirdiği dinleti, izleyenlerden büyük alkış aldı. Özellikle 11. Sınıf öğrencisi Semra Ünal ?ın yazıp okuduğu Babam adlı şiiri dinleyicilere duygulu anlar yaşattı.

Öğrencilerin kendi yazdıkları şiirleri de okuduğu dinleti, çeşitli skeçlerle son buldu.

Hamur Lisesi toplantı salonunda düzenlenen ?Şiir Dinletisi ? Programına , İlçe Kaymak Murat Karasu , Belediye Başkan Vekili Ekrem Keski , Emniyet Amiri Himmet Ali Aydoğdu , Kurum Amirleri öğrenci öğretmen ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Program sonunda bir açıklama yapan okul Müdürü Metin Yılmaz, Türk Edebiyatında şiirin önemli bir yerinin olduğunu ve ülkemizde bu Güne kadar çok büyük şairlerin gelip geçtiğini. Bu şiir dinletisi programıyla hem öğrencilerin kendi yazdıkları şiirleri okuyarak yeteneklerinin sergilediler ayrıca da bir çok şairimizin şiirlerinin okunarak anılmasına vesile olduğunu belirtti.

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2010, 23:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER