İşte mitingde okunan Aziz Yıldırım mektubu!

Fenerbahçeli taraftarlar, futbolda şike soruşturması sebebiyle zor günler yaşayan camiaya destek vermek amacıyla Kadıköy'de miting düzenliyor.

İşte mitingde okunan Aziz Yıldırım mektubu!

Sezon başından beri şike soruşturması sürecinde düzenledikleri organizasyonlarla, hem Aziz Yıldırım'a hem de kulübe manevi destek sağlayan Sarı-Lacivertli taraftarlar, bugün Kadıköy?de düzenlenen mitingte bir kez daha tepkilerini dile getiriyor

Fenerbahçeli taraftarların büyük bir katılım göstermesi beklenen organizasyona, Sarı-Lacivertli camianın önemli isimlerinin yanı sıra, Acun Ilıcalı, Nejat İşler, Ali Şen, Ertuğrul Özkök, Alişan, Uğur Dündar, Selçuk Yöntem, Can Bartu, Rıdvan Dilmen, Engin İpekoğlu, Oğuz Çetin gibi çok sayıda sanatçı ve sporcu da destek veriyor.

Mitingde bir çok ünlü isimin dışında Fenerbahçe'nin eski teknik direktörü, Toza Veysel de bulunuyor. 1984-1985 sezonunda Fenerbahçe'yi çalıştıran ve kulübü lig şampiyonluğuna taşıyan Yugoslav teknik adam da sarı-lacivertli taraftarları yalnız bırakmadı.

Miting'de Aziz Yıldırım'ın Metris Cezaevi'nden avukatları aracılığıyla gönderilen bir mesaj da yayınlandı. Yıldırım mesajında "Degerli Fenerbahceliler bizler temiziz diyenlerden daha temiziz" ifadelerini kullandı.

MİTİNGDEN GELİŞMELER

- Metris Cezaevi'nde tutuklu bulunan Başkan Aziz Yıldırım'ın taraftarlara yazdığı mektup okundu.

İşte Yıldırım'ın mektubu:

Ben Aziz Yıldırım. Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı. En az sizler kadar sarı-lacivertli formaya gönül vermiş bir sevdalı. "Dar ağacında olsak bile son sözümüz Fenerbahçe" sözünü kendisine taraftarlık ruhu olarak kabul etmiş, sizlerden biriyim ben. Sevgili Fenerbahçeliler, başından beri söylediğim bir sözü yeniden tekrar etmek istiyorum. "Bizler suçsuzuz, dimdik ayaktayız ve biz temiziz" diyen herkesten daha da temiziz.

14 Şubat'ta başlayacak duruşma Türk spor tarihinde bir dönüm noktası olacak. Üzerimize atılan suçlamaları tek tek çürüteceğiz. Bu operasyonu yapanlar ve onu fırsat bilerek Fenerbahçemizi bitirmeye çalışanlar başarısız olacak. Tarihin tozlu yaprakları arasında kaybolup gidecekler. Geriye sizlerin Fenerbahçe'ye nasıl sahip çıktığı, nasıl büyük bir aşk beslediği kalacak. Tarihe Kerem ile Aslı'nın Ferhat ile Şirin'in bir aşk hikayesi gibi bir Fenerbahçe aşkı bırakılacak.

Milyonların sarı-lacivert renklere duyduğu aşk yıllarca anlatılacak sonsuza dek yaşayacaktır. Siz büyük taraftarımızın sürecin en başından beri kulübe sahip çıkmak adına attığı adımları gururla ve gözlerimiz dolarak izliyoruz.

- Kulübün efsaneleri Rıdvan Dilmen, Abdulkadir Durmaz, Todor Veselinoviç, Selçuk Yula, Ogün Altıparmak, Oğuz Çetin, Engin İpekoğlu gibi isimler konuşma yapmak üzere miting alanına kurulan sahneye çıktı.

- Fenerbahçe Asbaşkanı Ali Koç ve Teknik Direktör Aykut Kocaman miting alanına geldi.

- Metris Cezaevi'nde tutuklu bulunan Fenerbahçe Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, Yönetici İlhan Ekşioğlu, Mali İşler Müdürü Tamer Yelkovan'ın taraftarlara yazdığı mektup okundu.

- Dilmen konuşma sırasında gözyaşlarına hakim olamadı.

- Fenerbahçe Asbaşkanı Ali Koç da yönetim kurulu üyelerinin yanında yer aldı.

- Sarı Lacivertli takımın teknik patronu Aykut Kocaman miting alanına geldi.
- Kocaman, "Burada olmak gurur verici. Teknik direktör olarak değil, bu ailenin bireyi olarak buradayım" açıklamasında bulundu.

- Metris Cezaevi'nde bulunan Şekip Mosturoğlu, İlhan Ekşioğlu, Cemil Turan ve Tamer Yelkovan'ın taraftarlara yazdıkları mektup okundu.
- Fenerbahçe Kulübü'nün muhasebecisi Tamer Yelkovan'ınoğulları "Babacığım seni çok seviyoruz" yazılı pankart açtı.

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2011, 14:06
banner184
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER