kimse yokmu

Sevgili dostlar bu yazımda değişik kurum ve konulara değinmek istiyorum. sizcede ne kadar takdir görür bilemem okudukça hak vereceksiniz sanırım.

08 Ekim 2010 Cuma 10:40
kimse yokmu
Sevgili dostlar bu yazımda değişik kurum ve konulara değinmek istiyorum. sizcede ne kadar takdir görür bilemem okudukça hak vereceksiniz sanırım.
İlk konumuz Acil Afet Durum Yönetimi Başkanlığı.
Geçen aylarda ilimizde meydana gelen sel felaketini hepimiz hatırlarız ve ilk defa ilimizde bu kadar büyük boyutda bir felaket yaşandı, Bakanlar geldi Türkiye gündemine oturduk. Çeşitli kurum ve kuruluşlardan yardım talepleri peş peşe gelmeye başladı. Sayın Başbakan dahi afet işleri komisyonuna para aktardı ve acilen bu felaketten etkilenen ailelere konut yapılması için talimat verdi. Şimdi soruyorum nerde kaldı bu vaatler şimdiye kadar ne yapıldı önümüz kış evleri yıkılan veya hasar gören vatandaşlara ne yapıldı ne kadar maddi ve manevi yardım yapıldı bu ve buna benzer konularda kimlere yardım yapıldı, gelen birkaç kuruş kimlere nereye harcandı. Konuştuğumuz bazı yetkililer bu konuların kendilerinden çıktığını ve teknik kısmının genel müdürlükde olduğu söylediler. Kusura bakmasınlar bizler halk dilinden anlarız yapılan icraatlara göre hüküm veririz eğer kendilerinde böyle bir yetki görüyorsalar çıkarlar bu  saydığımız konularda bizleri tatmin edici açıklama ihtiyacı duyarlar.
(Madde 1 ? Bu Kanunun amacı, tabii afete maruz kalan yörelerde normal hayatın devamını sağlayacak hizmetlerin yürütülmesi, hasar ve tahribatın giderilmesi ile 2.2.1981 tarihli ve 2380 sayılı Kanuna göre kurulmuş fonlardan yapılacak yardıma ilişkin usul ve esasları düzenlemektir.)
(Madde 5 ? Bu Kanun kapsamına giren yörelerde fiilen oturdukları konutları veya fiilen kullandıkları işyerleri tabii afet nedeniyle hasar görenlere 7269 sayılı Kanun hükümleri çerçevesinde yapılacak hasar tespitlerine göre, yapılacak yardımın miktar, usul ve esasları Bakanlar Kurulunca belirlenir. Ödemeler zarar görenlerin malik veya kiracı durumunda olup olmadıklarına bakılmaksızın hak sahipliği dışında karşılıksız olarak Başbakanlıkça uygun görülecek fonlardan yapılır.)
İkinci konumuz K.O.S.G.E. B (küçük ve orta işletmeleri geliştirme destekleme birliği)
Kaç gündür çeşitli internet sitelerinde bu adı geçen kurumun yetkilileri çeşitli açıklamalar yapıyorlar gelin müracaat yapın sizlere bu kadar kurs verelim bu kadar kredi imkânı sağlayalım işinizi kurun bizde dedik ki gidelim bizde bir iş kuralım kursa tabii olalım A.T.S.O nın kapısını çaldık, sonra E.S.O.B.in kapısını çaldık mevzuat nedir ne istiyorsunuz belge olarak dedik bize verilen cevap fazla bilgimiz yok bu konular K.O.S.G.E. B i ilgilendiriyor onunda ilimizde temsilcisi yok. Bilse bilse İş Kurumu bilir dedik bu kurumda yıllardır ilimizin her kademesinde hizmet etmiş vefakâr İl Müdürümüz Şevki beyi rahatsız ettik o da K.O.S.G.E. B den gelen heyetten aldığı bilgileri hiç kendisini ilgilendirmediği halde bizlere aktardı tatmin olduk mu olmadık ama bir nebze olsun bizleri aydınlattı sağ olsun.
KOSGEB Ağrı Hizmet Merkezi Müdürlüğü
Kuruluş aşamasında olup bu birimle ilgili iş ve işlemler Erzurum Hizmet Merkezi Müdürlüğü tarafından yürütülmektedir.
 
Üçüncü konumuz ilimize Milli Eğitim Müdürü atanmasıyla ilgili
Yazarken bile içimden vah ki vah demek geliyor nedenmi anlatayım, bizim için çok acındırıcı bir olay (bu yazdıklarım kişinin şahsiyetiyle alakalı değil )asıl tepkimiz ilimize ilk defa bir okul öğretmeninin Milli Eğitim Müdürü olarak atanması yani kalkacaksınız ve ilimizde bu görevi yapacak onlarca insan varken ve olmaz diyecekseniz o zaman bu görevi yapacak daha başka illerde bu konuda daha tecrübeli bürokrat yokmu, bu konuda daha çok yazılacak şey var Milletvekilinden, İl başkanından, Belediye Başkanına kadar ama bu konuya ait yorumları sizlere bırakıyorum gelin yorumlarınızla tepkinizi ortaya koyun.
Bazı yandaş medyanın öğe öğe biteremediği insanların bir brokratın atanmasına dahi güçlerinin yetmediğinin anlaşılmış oldu böylece ne yazmışlardı alıntı yaparak hatırlayalım. işte internet sitelerinden alıntılar
 "Şahin bakışlı, kartal duruşlu cengaver var senin hayal edemediklerini icraat olarak getiriyor Ağrı?ya. Daha neler neler getirecek ama sen Ağrı?da yaşamayacaksın ki göresin be birader.
Ağrılılar ben size diyorum, 40 yılda kalsa göremezsiniz ne böyle Vekili zamanla görürsünüz iş işten geçmeden gelin bunların kıymetini bilin."

BU KADAR OLUR SÖZDE YİĞİTLİK YAPANLARIN HAVASI

    Yorumlar

banner150
banner133
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
AĞRI İ. Ç. ÜNİVERSİTESİAĞRI MİLLİ EĞİTİM AĞRI VALİLİĞİ
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv