Muş'ta Köy Yolları Ulaşıma Kapandı

Yoğun kar yağışı ve fırtına sebebiyle Muş merkeze bağlı Üçevler grup köy yollarının ulaşıma kapandığı bildirildi.9 köy yolunun kapalı olduğunu söyleyen İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Şehmus Yentürk, ekiplerin yol açma çalışması başlattıklarını ifade etti.

Muş'ta Köy Yolları Ulaşıma Kapandı

Yoğun kar yağışı ve fırtına sebebiyle Muş merkeze bağlı Üçevler grup köy yollarının ulaşıma kapandığı bildirildi. 9 köy yolunun kapalı olduğunu söyleyen İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Şehmus Yentürk, ekiplerin yol açma çalışması başlattıklarını ifade etti.

Yentürk, şöyle konuştu: "Üçevler grubunda bulunan Alaniçi, İnardı, Ağıllı, Ekindüzü, Çevizlidere, Ilıca, Arıköy ve Kayalısu köylerine ulaşım sağlayan yolun Çavuştepe mevkisinde yoğun ve yağışı ve fırtına nedeni ile ulaşım sağlanamıyor. Ekiplerimiz kar yağışının başlaması ile birlikte o bölgede çalışmalara başlayarak yolu ulaşıma açmaya çalışıyor. Ancak rakımın yüksek olması nedeni ile fırtına çalışmalarımızı zaman zaman olumsuz etkiliyor. Hava şartlarının elverişli olması halinde yolumuzu en kısa sürede ulaşıma açacağız."

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2011, 13:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER