Van'daki patlamada kahreden iddia!

Eğer doğruysa vay halimize! Van'daki patlamada, iddialara göre asker kaçtı çocuk ise dakikalarca ölmeyi bekledi.

Van'daki patlamada kahreden iddia!

Van?ın Özalp ilçesinde, askeri kışla  yakınındaki  mühimmatın patlaması sonucu bir çocuğun hayatını kaybetmesi olayıyla ilgili, ilçenin Belediye Başkanı Murat Durmaz'ın anlattıkları tüyler ürpertti. Durmaz'ın iddiasına göre yaralı olan o çocuğun öldü denilerek üstü örtültü. İşte insanı dehşete düşüren o açıklamalar;

ASKER BOMBASI İLE OYUN

Mustafa Muğlalı Kışlası içindeki 2. Hudut Tabur Komutanlığı atış poligonunu çevreleyen tel örgülerin dışında,  çocukların  oynadığı sırada bir patlama meydana geldi.

6 çocuktan 1?i hayatını kaybederken, biri yoğun bakımda. 13 yaşındaki Olcay Akyürek'in ölümüyle ilgili ihmal olduğu iddiaları ortaya atıldı.

'Patlayan neydi, olay nasıl oldu ve patlama sonrası neler yaşandı?' sorularına, Özalp Belediye Başkanı Murat Durmaz, NTV'de yayınlanan Canlı Gaste?de yanıt verdi.

"ÖLDÜ DENİLDİ ANCAK YAŞIYORDU"

  Olay  yerine gittiklerinde yaralıların hastanelere gönderildiğini, üzerine battaniye örtülen çocuk için de 'öldü' denildiğini söyleyen Durmaz, "Polis kimseyi onun yanına yaklaştırmadı. 20-25 dakika sonra ise sağlık görevlileri çocuğun ölmediğini tespit etti" dedi.

"İkinci olarak, kışla mahallenin tam ortasında. Halkı korumakla yükümlü bir birliğin orada ne işin var. Dışarıda olaması lazım" diyen Durmaz, "Atış poligonu adamın bahçesine gelecek şekilde. Atışlar esnasında, evlerin camlarına kaya parçacıkları geliyor" şeklinde konuştu.

"TANIK VAR, ASKER KAÇTI"

"Olayla iglili çok ciddi bir tanık var. Kendisi 29 yaşında ve orada oturan bilinçli bir genç" diyen Durmaz, "Kendisi olayı gördüğünü söylüyor. Bir askerin çocuklara doğru yaklaştığını, patlama sonrası ise kaçtığını belirtiyor. Bu ifade tutanaklara da geçti" diye konuştu.

Kışlanın şu anki yerinden taşınmasıyla ilgili daha önce girişimlerin yapıldığını belirten Durmaz, "İsmi de bir başka problem. 1943?te 33 kişiyi katleden bir orgeneralin ismi. Kışlaya bu ismi verirseniz, bu halka nasıl 'kardeşimsin' diyeceksiniz" dedi.

Başkan Durmaz, yaralı çocuklardan birinin yoğun bakımda hayat mücadelesi verdiğini, bir diğerinin iki bacağının kesilmesinin söz konusu olduğunu belirtirken, diğer yaralıların durumunun iyi olduğunu ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2010, 08:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
izmir escort