YANGIN TATBİKATI

KADIN DOĞUM HASTAHANESİNDE YANGIN TATBİKATI

YANGIN TATBİKATI
Ağrı Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde yapılan deprem ve yangın tatbikatı gerçeği aratmadı.
Belediye Başkanlığı, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi ile İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekiplerinin ortaklaşa düzenlediği deprem ve yangın tatbikatı, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde yapıldı.
Hastane binasında yangın alarmının çalmasıyla başlayan tatbikatta, kısa sürede olay yerine giden kurtarma ekipleri ve polisler, hastanedeki vatandaşları güvenli bir şekilde dışarı çıkardı.
Daha sonra yangının çıktığı odadaki yaralılara müdahale eden ekipler, yaralıyı ambulansa taşıdıktan sonra odayı saran alevlere müdahalede bulundu.
Deprem tatbikatında ise göçük altında mahsur kalan vatandaşları kurtaran ekipler, olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından yaralıları başka bir hastaneye ulaştırdı.
Yaklaşık bir saat süren tatbikatın ardından gazetecilere açıklamada bulunan Hastane Sivil Savunma Amiri Fevzi Mağal, doğal afetlere karşı tedbirli olmak amacıyla hastanede tatbikat yapıldığını belirterek, tatbikat sırasında eksiklikleri de fark etme imkanı bulduklarını söyledi.
Mağal, eksikliklerin giderilmesi ile doğal afetlere karşı hazır duruma geleceklerini vurgulayarak, '?olası afetlere karşı tedbiri elden bırakmamamız gerekir'' dedi.
Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2010, 16:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER