Ağrı İHH Şimdi Dayanışma Vakti.

Ağrı İHH İnsani Yardım Derneği, “Şimdi Dayanışma Vakti” sloganıyla başlatmış olduğu yardım kampanyası kapsamında özellikle son günlerde sokağa çıkamayan 65 yaş üstü yaşlılara ayrıca hasta olan vatandaşlara yönelik gıda yardımlarında bulunuyor.

Ağrı İHH  Şimdi Dayanışma Vakti.

Daha önce Ağrı merkezde bulunan ihtiyaç sahibi bir çok aileye “Acil Hijyen Paketi” dağıtan dernek şimdi de gıda yardımları yapmaya devam ediyor. Koronavirüs salgının etkisiyle devlet tarafından hastalığın yayılmasını engellemek için bir dizi önlem alındı. Bu önlemlerden biri deha hastalanma riski en yüksek olan yaşlılarımıza yönelik olanıdır. Ağrı İHH ekipleri 65 yaş ve üstü vatandaşların sokağa çıkmamaları gerektiği ile ilgili alınan kararlardan sonra bu süreçte sıkıntı yaşayan veya yaşayabilecek olan aileleri evlerinde ziyaret edip kendilerine yardımlar ulaştırıyor.

“İHH genel merkezimiz 2020 Ramazan yardımlarının dağıtımını erkene alarak vatandaşlarımızın yükünü hafifletmeyi amaçladı“

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Ağrı İHH İnsani Yardım Derneği İl Başkanı Kerem Engin, “Ağrı İHH olarak gerek bizzat derneğimizi arayıp yardım taleplerinde bulunan yaşlı ve hasta vatandaşlarımıza, gerekse de komşuları veya yakınları tarafından arayıp bilgileri verilen ailelerimizi yerinde ziyaret edip imkanlar dahilinde ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyoruz.  Bizler inanıyoruz ki, yaşadığımız sıkıntılı süreci devlet millet ele ele vererek hep birlikte aşacağız. Ne kadar kenetlenebilirsek sıkıntıları o kadar kolay atlatacağız.

Sırf bu yüzden İHH genel merkezimiz 2020 Ramazan yardımlarının dağıtımını erkene alarak vatandaşlarımızın yükünü hafifletmeyi amaçladı. Bu yıl ramazan ayında hepimiz çevremizi daha çok gözetmeliyiz.” Şeklinde konuştu.

Engin konuşmasının devamında, “Tüm vatandaşlarımızdan başta ihtiyaç sahibi akrabaları ve komşuları olmak üzere bu süreçte daha fazla duyarlılık göstermeleri sıkıntıda olanların yüklerini karşılıklı dayanışma içinde hareket ederek hafifletmeleridir. İnşallah en kısa sürede hem ülkemiz ve milletimiz ve hem de tüm insanlık bu salgından kurtulur.” İfadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2020, 15:33
banner184
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER