Birlik Vakfı ve Genç Birlik Ağrı Şube Başkanları’ndan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Birlik Vakfı Ağrı Şube Başkanı Metin Kılıç ve Genç Birlik Ağrı Şube Başkanı Mehmet İstemihan’dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesaj Ağrı Birlik Vakfı Başkan Metin Kılıç, 8 Mart...

08 Mart 2015 Pazar 13:18
Birlik Vakfı ve Genç Birlik Ağrı Şube Başkanları’ndan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

 Birlik Vakfı Ağrı Şube Başkanı Metin Kılıç ve Genç Birlik Ağrı Şube Başkanı Mehmet İstemihan’dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesaj

Ağrı Birlik Vakfı Başkan Metin Kılıç, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir açıklama yaptı.

 

Başkan Kılıç, “Medeniyetlerin gelişmesinde ve ilerlemesinde büyük katkısı olan kadınlarımızın toplumumuza katkılarını, tarihimizde kazanmış olduğumuz zaferlerde görmekteyiz. Türk kadını; daima özveri ve sevginin kaynağı olmuştur. Bu anlamda dünyanın hiçbir yerinde görülmemiş fedakarlıklarla tarihimize adını yazdırmış kadınlarımızın haklarını ödeyemeyiz. Ülkemiz de kendini medeni olarak gören ülkelerden çok daha önce kadınımıza seçme ve seçilme hakkı tanınmıştır. Günümüzde Medeni Kanunda yapılan düzenlemelerle, 2009 yılında hükümetimizin kurmuş olduğu Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonuyla, 12 Eylül Referandumuyla kadınımıza pozitif ayrımcılığın anayasal güvence altına alınması ülkemizin bu yöndeki kararlılığının önemli göstergeleri olmuştur. Artık kadınlarımız her zamankinden daha güçlü ve ülkemizin yönetimi ve geleceğinde daha fazla söz sahibidir. Kadınlarımızın sosyal yaşantımızda öne çıkan yerleri kapsamında üstlendikleri sorumluluk bakımından, kadın erkek eşitliğinin oluştuğunu ve kadının toplumdaki yerinin sağlamlaşmakta olduğunu görmekteyiz. Ülkemizin aydınlık gelecek nesilleri yetiştiren, her alanda ülkemizi daha iyi yerlere taşımak için emek veren kadınlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Bu vesile ile hayatımızın her alanını güzelleştiren ve dünyamızı daha yaşanacak bir hal almasını sağlayan tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum” dedi.

 

Genç Birlik Başkanı Mehmet İstemihan’dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Ağrı Genç Birlik Vakfı Başkanı Mehmet İstemihan mesajında şu ifadelere yer verdi:Kadınlarımız; eşimiz, annemiz, bazen de kızımız. Dünyanın en merhametli, en güzel ve en hassas insanları. Hayatımızın en başarılı ve anlamlı zamanlarında mutlaka bir kadın parmağı vardır. Birey olarak da toplum açısından da bu gerçeğin farkında olmalıyız.

Toplumun temeli aile, ailenin de en önemli unsuru annelerimiz, yani kadınlardır. Kadınların eğitimi, psikolojisi, dünyaya bakış açıları, hayatı algılamaları, değer yargıları bu sebeple ayrı bir önem oluşturmaktadır.

Bir toplumu kadınlar inşa eder, kadınlar yönetir. Doğrudan veya dolaylı oluşan bu etki her toplumda mutlaka gerçeklik bulmuştur. Çocuklarımızın kişiliklerinin oluşmasında ve eğitiminde, ailenin, özellikle de annelerin yeri çok önemlidir. Bilinçli ve gelişmiş bir toplumun inşası için; bireylerin eğitimli, ufku geniş, her alanda üretime hazır ve öncü nesiller yetiştirmek gerekir. Bu hedefe ulaşmada ilk adımı atacak kişi, toplumun bütününe yön veren kadınlar, annelerdir. Onların çocuklarına, dolayısıyla topluma kazandırdığı cesaret, özgüven, bilinç ve tüm insani değerler insanlığa yön verecek etkiye sahiptir.

Özveri, cefakar ve vefakarlığın emsalsiz örneği olan kadınların, Peygamberimizin ifadesiyle cennet üzerinde duruyor olması, insanlığın yavaş yavaş unutmaya başladığı davranış şeklinin nasıl olması gerektiğini göstermesi açısından önemlidir.

Günümüz toplumlarında kadınlarımız, kutsal analık görevlerinin yanı sıra toplumsal, sosyal, ekonomik ve kültürel alanlarda önemli görevler üstlenmektedirler. Toplumumuzda her alanda başarılı kadınların var olması, ülkemizin eğitimli, bilinçli ve kalkınmış bir ülke olması için bize güç verecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm hanımların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, mutlu, huzurlu ve sağlıklı günler diliyorum.

www.agrininsesi.com

    Yorumlar

TÜMÜ Yazarlar
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
AĞRI İ. Ç. ÜNİVERSİTESİAĞRI MİLLİ EĞİTİM AĞRI VALİLİĞİ
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv