DOĞU ANADOLU GAZETECİLER CEMİYETİ 41 YAŞINDA.

Yönetim Kurulu adına açıklama yapan Başkan Feridun Fazıl Özsoy, DAGC’nin bölgede yerel ve yaygın basında görev yapan basın çalışanlarını bünyesinde topladığını ifade etti.

DOĞU ANADOLU GAZETECİLER CEMİYETİ 41 YAŞINDA.

Yönetim Kurulu adına açıklama yapan Başkan Feridun Fazıl Özsoy, DAGC’nin bölgede yerel ve yaygın basında görev yapan basın çalışanlarını bünyesinde topladığını ifade etti.
 

Özsoy,  bölgedeki meslek örgütleri ve çatı meslek kuruluşu Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu ile yakın ilişkilerin devam ettiğini anlattı.  Özsoy, “ Bugün gelinen noktada DAGC önderliği ve genel başkanlığında Bitlis’ten Iğdır’a kadar Doğu Anadolu Bölgesi’ndeki 14 il Doğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu çatısı altında birlikte hareket etmektedirler. Türkiye’de önemli bir saygınlığa sahip olan DAGC, Türkiye’deki 81 il cemiyeti ve 8 Gazeteciler Federasyonu’nu çatısı altında toplayan Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’nun başkan vekilliği görevini de büyük bir saygınlıkla devam ettirmektedir” diye konuştu.
Kuruluşundan bugüne geçen bu süre içerisinde özveri ile görev yapan meslektaşların cemiyetin gelişmesine önemli katkı sunduğunu ve çaba harcadığını söyleyen Özsoy, şunları kaydetti:
“Bu çabayı yürekten ortaya koyanlar her türlü saygı ve takdiri hak etmektedirler. Kuruluşumuzdan günümüze kadar geçen sürede görev yapan başkanlarımızdan ebediyete kavuşan Mithat Turgutcan, Celal Kaçtıoğlu, Durdemir Bilirdönmez ile üye ve meslektaşlarımız, meslek büyüklerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Bölgemizde ve kentimizde zor şartlar altında görev yapan gazeteci üyelerimiz ve meslektaşlarımıza sağlık ve esenlikler diliyoruz. DAGC’nin daha nice yıllara ulaşmasını, kuruluşumuzun 41. yılının camiamıza ve üyelerimize hayırlı olmasını diliyoruz.”

Hassasiyetlerimiz var
DAGC’nin hassasiyetlerini de ifade eden Özsoy, “ Öncelikle ifade ediyoruz ki, basın, demokrasilerin vazgeçilmez unsurudur. Vatandaşın haber alma hakkı kutsaldır. Buna özenle riayet edilmelidir.  Bir kez daha belirtiyoruz ki, DAGC ve çatı örgütleri, Türkiye’nin bölünmez bütünlüğüne inanmakta ve bu yönde de sorumluluklarını yerine getirmiştir, getirmeye devam edecektir. DAGC, devleti ve milletin tarafındadır. FETÖ terör örgütü ve diğer bölücü örgüt ve şer odakları ile ülkemizi bölmeye yönelik her türlü yapılanmanın karşısındadır. Bizler meslek icabı sorunlarımız olduğu gibi sorumluluklarımızın da olduğunun idraki içerisindeyiz. Kentimiz, ülkemiz ve milletimize karşı sorumluluklarımız sorunlarımızın önünde gelir. DAGC ve mensupları bu yönde çalışmaya devam edecektir“ diye konuştu.


Özsoy ayrıca 24 Kasım’a denk gelen Öğretmenler Günü’nü de kutladı, kuruluş yıldönümüyle ilgili etkinliklerin pandemi sebebiyle yapılamadığını sözlerine ekledi.

banner184
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER