banner177

MİRAY BEBEK KARACİĞER NAKLİYLE HAYATA TUTUNDU.

Miray bebek hayata tutundu.

MİRAY BEBEK KARACİĞER NAKLİYLE HAYATA TUTUNDU.

Filiz-Ali Ayhan çiftinin karaciğer yetmezliği bulunan kızı Miray Ayhan , amcasının kızı Hanım Ayhan'ın verdiği  nakil ile hayat buldu.

Ağrıda yaşyan  çiftinin 4 çocuklarının en küçüğü olan Miray bebek, hayata  damarları tıkalı geldi. Ağrı'daki yapılan tedavilerinin ardından Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Yakutiye Araştırma Hastanesi' çocuk bölümüne  götürülen Miray' bebeğin  karaciğer yetmezliği tanısı konuldu. Aileye verilen bilgide  kızlarının nakil olması gerektiği söylendi.  Miray için tüm aile ve akrabaları seferber oldu. Yaklaşık 50 kişi den  donör olmak için doku örneği alındı Miray ile amcasının kızı olan  Hanım Ayhan'ın dokuları uyuştu.

Hanım Ayhan, yaşadığı İstanbul'dan Erzurum'a gelerek, Miray'a donör oldu. Ayhan'dan alınan karaciğer , geçen Ağustos  ayında  hastanenin Organ Nakli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Gürkan Öztürk başkanlığındaki heyet  tarafından, Miray bebeğe  nakledildi.
Miray  bebek hayata tutunurken, baba Ali Ayhanın mutluluğuna diyecek yoktu, " üç yıldır kızımın tedavisi için uğraş verdik sıkça Erzurum'a gidip geliyorduk. Kızım sarılık hastalığı  geçirdi atlatamayınca  Doktorlar karaciğer nakli gerektiği teşhisi koydular Ailemizden yaklaşık 50 kişi, doku bağışı için girişimde bulundu Yeğenimden Allah razı olsun, onun sayesinde karaciğer dokusu  kızımın hayatını kurtardı.. kızımın Sağlığı gayet iyi, bu nedenle çok mutluyuz" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2019, 15:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER