Nike Ve Zara Ağrıda Üretilecek...

Ağrı Belediye Başkan Adayı Savcı Sayan, Latif Şimşek’in moderatörlüğünü yaptığı Beyaz TV’nin “Dinamik” programına konuk oldu. Kadınlar Günü özel olarak hazırlanan program da Ağrılı kadınlarla buluşan Savcı Sayan, Ağrılı kadınların en büyük sorunu olan işsizliği Ağrı’da kurulacak Nike markasının üretim merkeziyle çözeceğini söyledi.

Nike Ve Zara Ağrıda Üretilecek...

Ak Parti Belediye Başkan Adayı Savcı Sayan, Kadınlar Günü münasebetiyle Ağrılı kadınların sorunlarını dinlemek ve çözüm üretmek amacıyla kadınlarla birlikte Beyaz Tv’nin ‘’Dinamik’’ programına katıldı. Programda kadınların sorularını cevaplayan Savcı Sayan kadınların sorunlarına çözüm olacak projelerini anlattı. Tekstilkent projesi kapsamında dünyanın en büyük spor giyim ve üretim markası olan Nike markası Doğu ve Güneydoğu distribütörlüğü için üretim fabrikasını Ağrı da kuracağı müjdesini veren Savcı Sayan kadınlar için iş imkânı açısından çok önemli bir adım olacağını dile getirdi. Sayan, programda kadınların hayatın her alanında yer alması gerektiğine işaret ederek Ağrı kadınının çok emektar olduğunu dile getirdi.

Kadınlar gününe özel hazırlanan programda Belediye Başkan Adayı Savcı Sayan’a sorular soran kadınlar kendilerinin işsizlik sorunu olduğunu dile getirince Sayan, canlı yayında tüm Ağrılılara Nike markasının Ağrı’da üretim fabrikası kuracağı müjdesini verdi. Açılacak fabrikalarda kadınların istihdam edileceğini söyleyen Savcı Sayan, bu konuda büyük çabaları olan Ağrı Valisi Süleyman Elban’a bütün kadınlar adına teşekkür ederek, ’’ Ağrıdaki kadınların en büyük dertleri işsizlik. Sayı Süleyman Elban, Ağrı’ya geldiği günden beri, gerçekten benim küçüklüğümden beri hayal ettiğim projeyi gerçekleştirdi. Tekstilkent’te açtığı atölyelerle ve kurslarla beraber toplamda 4 bin kişinin istihdamını sağladık. En kısa sürede bu sayı 9 bine çıkacak. Ama daha ilginç bir şey söyleyeyim. Sayın valimiz anlaşmayı yaptı. Ayın 19’unda dünyanın en ünlü markası olan Nike Ağrı’da üretim fabrikası kuracak. Dünya’da 6 tane distribütörü var bu markanın. Bir tanesi de Türkiyeli firmadır ve o firma Orta Doğu üretim merkezi olarak Ağrı’yı seçti. Ağrıyla anlaşma yaptı’’ dedi.

Kurulacak olan tekstillerle Ağrı’daki bütün kadınların iş imkânına sahip olacağını dile getiren Sayan, ‘’ Ağrı’da 20 bin tane hane var. Bu 20 bin kadın tekstilde çalışacak ve maaş alacak. İhtiyaçlarını karşılayacak’’ dedi. Evden çıkamayan kadınlar için evlerine makinalar götürüleceğini belirten Sayan,’’ Buna engel olmak isteyenler var. Ama biz o kabuğu kırmışız. Şuanda bu saatte bunca Ağrılı kadın buradaysa demek ki benimle ilgili umut besliyorlar. Demek ki hayata karşı bakışları değişti’’ şeklinde konuştu.

Ağrılı kadınlara sunulacak iş imkânıyla artık kocalarına maddi anlamda ihtiyaç duymayacaklarını dile getiren Sayan, ’’Bizim erkeklerimiz kadınlarına çok önem veriyorlar fakat parada biraz cimri davranıyorlar. Şimdi inşallah bizim kadınlarımız kocalarından artık para istemeyecek’’ ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER