OKUL MASRAFLARINI ÇIKARIYORLAR

Okulların kapanmasından sonra yaz tatilinde sokaklarda boyacılık yaparak çalışan çocuk sayısı her geçen gün artıyor

06 Ağustos 2015 Perşembe 13:04
OKUL MASRAFLARINI ÇIKARIYORLAR

 Aile ekonomilerine katkı sağlamaya çalışan çocuklar yaz tatilinde okul masraflarını çıkarmanın derdinde.

Okulların yaz tatiline girmesinin ardından sokaklarda çalışan çocuk sayısı hızla artıyor. Aile bütçelerine katkıda bulunmak amacı ile boyacılık yapan çocuklar, okul masraflarını çıkarmak için gün boyu sokaklarda dolaşarak para kazanmaya çalışıyorlar.
Hayat şartlarının her geçen gün zorlaştığı, alım gücünün bu zamanda düşük olan ailelere bütçelerine katkı sağlamak amacıyla sokakları mesken edinen çocukların çalışma gayreti görenleri düşünceye sevk ediyor.

Çocuklar zamanlarının büyük bir kısmını sokaklarda çalışarak geçiriyorlar. Tatlı, kağıt mendil, satıp tartıcılık ve boyacılık yaparak para kazanmaya çalışan çocuk sayısında büyük bir artış yaşandığı gözleniyor.
Okulların yaz tatilinde olması sebebiyle özellikle boyacılık yapan çocukların fazlalığı dikkat çekerken, şehrin içinde bulunduğu ekonomik durum da açıkça gözler önüne seriliyor. Sokaklarda çalışarak para kazanmak için mücadele veren çocuklar, küçük yaşlarına rağmen hayatın ağır yükünü şimdiden sırtlarında taşımaya başlamışlar bile.

    Yorumlar

TÜMÜ Yazarlar
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
AĞRI İ. Ç. ÜNİVERSİTESİAĞRI MİLLİ EĞİTİM AĞRI VALİLİĞİ
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv