PKK, 400 HPG'liyi Kobani'ye gönderdi

Suriye'de IŞİD ile PKK/PYD arasındaki çatışmalar tüm şiddeti ile devam ederken PKK'dan çok kritik bir hamle geldi.

20 Eylül 2014 Cumartesi 19:39
PKK, 400 HPG'liyi Kobani'ye gönderdi
Kuzey Irak ve Türkiye topraklarında konuşlanmış yaklaşık 400 kadar HPG'li bu gece yarısından itibaren Türkiye sınırının sıfır noktasında bulunan Kobani'ye ulaştı. Kobani halkı tarafından şehir merkezinde havaya ateş açılarak büyük bir sevinçle karşılanan yaklaşık 400 kadar PKK 'lının, yanlarında uçaksavar, doçka anti tank gibi ağır makineli silahlar getirdikleri öğrenildi.

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesine bağlı Mürşitpınar köyünün sıfır noktasında bulunan Kobani'de konuşlanan HPG militanları IŞİD'le savaşmak üzere doğu ve batı cephelerine gittikleri belirtildi.

300 PKK/PYD'Lİ KURŞUNA DİZİLDİ İDDİASI

Öte yandan IŞİD'in Kobani'nin doğusunda bulunan ve PKK/PYD ile çatıştığı köylerde esir aldığı yaklaşık 300 kadar PKK/PYD'liyi Akçakale'de kurşuna dizdiği öne sürüldü.

Kobani'yi doğu, batı ve güneyden olmak üzere üç koldan kuşatıp yoğun top, tank ve füze saldırısına maruz bırakan IŞİD militanlarının, Kobani'nin doğu köylerinde çatışmada yakaladıkları 300 kadar PKK/PYD esirine işkence ederek Akçakale'ye götürdüğü ve burada kurşuna dizdiği iddia edildi.
cihan haber Ajansı

    Yorumlar

Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
AĞRI İ. Ç. ÜNİVERSİTESİAĞRI MİLLİ EĞİTİM AĞRI VALİLİĞİ
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv