Yıldız Acardan Esnafa Destek..

Belediye Başkanı Yıldız Acar, (Kovid-19) salgını nedeniyle esnafa destek olmak amacıyla 3 aylık kiranın almadığını bildirdi.

Yıldız Acardan Esnafa Destek..

Sokağa çıkıp vatandaşlarla dertleştiklerini, ne yapabilecekleri yönünde birkaç alternatifi değerlendirdiklerini anlatan Başkan Acar, "Belediyemize ait vatandaşlarımızda kirada olan iş yerimiz var. Geçmiş aylarda pandemi sürecinde faaliyetlerini durduran veya durdurmayan ayrımı yapmadan tüm esnaflarımızın 3 aylık kirasını almadık. Eski kira borcu olanlar da taksitlendirme yaptık. Esnafımız için imkanlar çerçevesinde ne yapmamız gerektiğini ortaya koyduk” dedi.

BİLİNDİĞİ GİBİ

Doğubayazıt’a, yardım eli uzatılması konusunda, ne yazık ki çokta fazla alternatif yok, zira küçük esnaf, içler acısı haline, henüz şöyle dişe dokunur bir yardım yapılmadığını gözlemlerimiz ve esnafın nabzını yakınen takip etmemiz neticesinde yakınen vakıfız.
Doğubayazıt esnafına herhangi bir zamanda işiniz düşmüştür mutlaka,   dolayısıyla yakın çevrenizdeki esnafları tanıyorsunuzdur.
Hangi kurum veya kuruluşun mensubu olursanız olun, veyahut da ilçe bünyesinde varolan gerek kurum amirleri gerekse sivil toplum başkanları vatandaşın mevcut şartların iyileştirilmesi konusunda sorumluluk üstlenmesi, hem insani, hem ilçe sorumluluğu kapsamında gelecek adına olmazsa olmaz mecburiyetidir.
Pandemi sürecinde ortak sıkıntı olan zorunlu sağlık tedbirleri, bırakın küçük esnafı, hali vakti yerinde olan sayısız insanı, müşkül duruma sokmuştur.
Elbirliği ile yardımlaşarak herkesin kendi çapında yapması gereken desteklerle bu süreci kısalacağı konuşuluyor kuşkusuz.
Belediyenin, kiracılarından kira bedellerini almayarak bir kaç ay, rahat nefes almalarını sağlayarak esnafın belini doğrultması ha keza iyi bir destektir.
Herkesin çorbada tuzunun bulunması, çorbanın bereketine hizmettir

kaynak: doğubeyazıtgazetesi

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2020, 01:03
banner184
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER