ENTÜBE NEDİR HEP MERAK EDERİZ YA...

Kendi kendine yeterli soluk alamama durumu olarak da tanımlanabilen solnum yetmezlikli hastaları solunum cihazına bağlayabilmek için ağızdan nefes borusuna ulaşan bir boru takmak gerekir. Bu boru takma işlemine "entübasyon" denir.

ENTÜBE NEDİR HEP MERAK EDERİZ YA...

Herkes Entübe etmek ile ilgili konuşuyor , ancak bunun ne hakkında olduğu hakkında hiçbir fikri olmayan birçok insan var.

İnsanlar sanki entü be etmeyi uzanırken ağzınıza oksijen maskesi takma şeklinde düşünüyor.

Havalandırma COVID-19 için son noktalardan biridir ve genel anestezi altında yapılan bir entübasyon olup, nefes alma borusuna ağızda gömülü bir tüp ile hareketsiz, genellikle baş aşağı (ventral dekübitus) bir tüp ile 2-3 hafta kalmayı içerir ve bağlı olduğu makinenin ritmik harekeleri ile solunum yaparsınız.

Doğal olarak konuşamaz, yemek yiyemez veya hiçbir şey yapamazsınız.

Hissettiğiniz rahatsızlık ve ağrı, hastanın yapay bir koma sırasında hastanın nefes alması için makineye ihtiyacı olduğu sürece tüpün toleransını sağlamak için sakinleştirici ve ağrı kesicilerin uygulanmasına ihtiyaç duyar.

Genç bir hastada bu "yumuşak tedavinin" 20 gününde kas kütlesi kaybı% 40'tır ve rehabilitasyon 6 ila 12 ay arasında olacaktır, ağız travması veya hatta ses tellerinde oluşabilecek ağrıdan bahsedilmiyor bile.

Hastaneye yatış süresi çok uzun değilse ve borunun çıkarılması için boğazdan tüpün çıkarılması gerekir.

Bu yüzden yaşlı veya zaten zayıf bünyeli insanlar buna dayanamazlar. Yani, ebeveynlerin, kardeşlerin, arkadaşlarınızı veya yakınlarınızı korumak için evden çıkmayın.

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2020, 19:10
banner184
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER