ZİRVE VE HEYECAN BAŞLIYOR.

4 VOLKAN 4 ZİRVE VE ÇEVRE GEZİLERİ ÖZET PROGRAMIMIZ- 03 - 12 Ağustos 2020 (10 Gün)

ZİRVE VE HEYECAN BAŞLIYOR.

Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilecek olan 10 günlük “4 Volkan 4 Zirve” faaliyet programımızda, hem ülkemizin en önemli dağlarına zirve tırmanışı yapacağız hem de Doğu Anadolu’nun mistik coğrafyasında keyifli bir keşif turuna çıkacağız. 
Suphan Trek & Travel Ailesi olarak, dağ faaliyetlerinin aynı zamanda tarihi-turistik değerleri ve çevre kültürleriyle bir bütün olduğunu düşündüğümüz için bölge gezilerini de programlarımıza dahil ediyoruz.

Faaliyetimize, siz değerli misafirlerimizle Van Ferit Melen Havalimanın’nda, buluşarak başlıyoruz. İlk kampımız ve zirve tırmanışımız 3.550 metre yükseklikteki Van Artos Dağı’na…
Daha sonra 10 günlük zaman diliminde gerekli dinlenme sürelerini vererek, sırasıyla Nemrut Dağı (2.950m) ve Süphan Dağı (4.058m) zirvelerini selamlayıp, ülkemizin en yüksek zirvesi olan Kutsal Volkan Ağrı Dağı (5.137m.) ile faaliyetimizi taçlandırıyoruz.

Programımız kapsamında çevre gezilerimizde ise; Akdamar Adası ve Kutsal Haç Kilisesi, Nemrut Kalderası Tabiat Anıtı, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne giren Ahlat Selçuklu Mezarlığı ve Kümbetleri, Muradiye Şelalesi,  İshak Paşa Sarayı ve Doğubeyazıt Kaçakçılar Çarşısı’nı ziyaret edeceğiz. Amacımız güzel ülkemizin zirvelerine tek tek ayak basıp, bayrağımızı dalgalandırmanın yanı sıra keşfedilmeyi bekleyen masalsı bir coğrafyanın, koynunda yaşattığı binlerce yıllık kadim medeniyetlerin izlerini sürmek, kültürel değerlerini tanıtmak ve doğasını keşfetmek…

 Ülkemizin en doğusuna, ışığın doğudan yükseldiği kadim topraklara, Suphan Trek & Travel ailesinin profesyonel dağ rehberleri ve mihmandarlarıyla tırmanmanın farkını deneyimlemek isteyen tüm dostlarımızı faaliyetimize bekliyoruz.

* “4 Volkan 4 Zirve” faaliyet programımızda yer alan dağ zirvelerimizi klasik rota olarak bilinen teknik zorluklar içermeyen bir güzergahtan ve en uygun olduğunu düşündüğümüz mevsimde ve dönemde gerçekleştiriyoruz. Tırmanışlarımızı katılımcılarımızın konfor ve emniyetlerini en üst seviyede tutarak hazırlıyoruz. Ağrı Dağı tırmanışı öncesi yüksek irtifaya uyum sürecini 3 zirve faaliyetiyle kendi gözetimimizde tüm katılımcılara eşit olarak sağlıyoruz.

Bu da grubumuzun tırmanış sırasında daha dengeli ve eşit bir performans göstermesi açısından oldukça önemli.  Katılımcılarımıza yalnızca dağın fiziksel şartlarına uyumlu bir tırmanış yapmak ve kondüsyonel ön hazırlıklarını tamamlamak düşüyor. Her ne kadar teknik açıdan zor bir etkinlik olmasa da Ağrı Dağı sert iklim koşulları ve yüksekliği nedeniyle hiç tecrübesi olmayanlar ve ön hazırlıklarını tamamlamadan gelenler için zorlayıcı olabilmektedir.

Süphan Trek & Travel ailesi olarak siz değerli dostlarımıza önerimiz faaliyet kapsamındaki 4 zirve etkinliğine de katılmanız. Elbette dileyenler etkinliklerden üçünü, ikisini ya da birini tercih edebilirler.

 Faaliyetimiz öncesinde ve tırmanışımız sırasında profesyonel dağ rehberlerimiz gerekli danışmanlığı ve tavsiyeleri sağlayarak sizleri destekleyeceklerdir. Bizimle iletişime geçerek, size özel ön hazırlık tavsiyelerimizi öğrenebilirsiniz.

**Detaylı Faaliyet Programımız İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz...
GSM: 0505 576 45 56

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2020, 13:58
banner184
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER