Bakan Ersoy’a TUTAP,dan ziyaret...

TUTAP, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkiye tanıtımına ilişkin görüş alışverişinde bulundu.

Bakan Ersoy’a TUTAP,dan ziyaret...

TUTAP, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkiye tanıtımına ilişkin görüş alışverişinde bulundu.
Turizm ve Tanıtma Platformu (TUTAP) Genel Başkanı Fikret Yıldız ve Yönetim Kurulundan oluşan heyet, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u makamında ziyaret etti.
Ziyarette TUTAP tarafından yürütülen projeler ile uluslararası alanda ülkemizin tanıtımı adına yapılacak işbirlikleri üzerine istişare edildi. Bakan Ersoy, Bakanlık Türkiye tanıtımında yeni stratejiler belirlediklerini bu çerçevede önümüzdeki yıldan itibaren nitelikli ve ekonomik yönden iyi durumda olan turist sayısında artış beklediklerini ifade etti. 
Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, Dünya Miras unsurları üzerine TUTAP tarafından beş yıldır yürütülen Dünya Mirası Türkiye Çalışmasının da ülkemizin tanıtımlarında değerlendirilebileceğini ve bu konuda TUTAP ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü’nün koordineli ilerlemesinin uygun olacağını söyledi. 
Bakan Ersoy THY ile imzalanan protokol ile farklı destinasyonlara direk uçuşlar yapılacağını, bu uçuş noktalarında THY’ye tanıtım desteği sağlayacaklarını ifade etti. 
TUTAP Genel Başkanı Fikret Yıldız da Sayın Bakanımız turizm sektörünün içinden gelmesinin Türkiye adına büyük şans olduğunu ve alınacak ivedi kararlarla ülkemizin çok daha etkili ve kapsamlı tanıtılacağını söyledi. 
TUTAP’ın yürüttüğü ve beş yılda tamamlanan Dünya Mirası Türkiye projesinin Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın da katkılarıyla çok başarılı olacaklarını ifade eden Genel Başkan Yıldız, yapımcılığını üstlendikleri İslamafobia filminin dünyada İslam’ın terörle anılması algısına karşı çok etkili bir çalışma olduğunu ve bu filmle he İslam’ın hoşgörüsünün tüm dünyaya anlatılacaklarını hem de filmin başına konulacak Türkiye fragmanlarıyla ülke tanıtımına büyük katkı sağlayacaklarını ifade etti.
Ziyaret sonunda, TUTAP Genel Başkanı Fikret Yıldız ve yönetimi tarafından getirilen tanıtım materyalleri Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mehmet Nuri Ersoy’a takdim edildi.
Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2019, 15:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER