banner177

BAŞKAN DERNEK ÜYELERİ İLE KÖY OKULUNA YARDIM GÖTÜRDÜ.

Ağrı'da gönüllü gençlerden oluşan Yarını Aydınlat Derneği üyeleri, çocukların eğitimine katkı sağlamak amacıyla Gümüşyazı Köyü İlköğretim Okulu'nda çok yönlü kütüphane kurdu.

BAŞKAN DERNEK ÜYELERİ İLE KÖY OKULUNA YARDIM GÖTÜRDÜ.

Aralarında üniversite öğrencileri ve farklı iş kollarından gönüllülerin olduğu Yarını Aydınlat Derneği üyeleri, köydeki öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırmak ve eğitime katkı sağlamak amacıyla il merkezine 20 kilometre uzaklıkta bulunan Gümüşyazı köyü İlköğretim Okulu'nda kütüphane kurma çalışması başlattı.

Hayırseverlerin yardımı ve kendi imkanlarıyla okuldaki boş sınıfı onarıp boyayan gönüllüler, yüzlerce kitap, bilgisayar, projeksiyon ve çeşitli zeka oyunlarını köye getirerek kütüphanenin kurulumunu tamamlayarak açılış programı düzenledi.

Gönüllüler, Belediye Başkanı Savcı Sayan, Kızılay Ağrı Şube Başkanı Orhan Tatlı ve öğretmenlerle beraber kütüphanenin açılışını yaparak öğrencilere çeşitli hediyeler vererek oyun eğlenceli vakit geçirdi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Yarını Aydınlat Derneği Ağrı Temsilcisi Esra Aydın, önceliklerinin çocukların eğitimi olduğunu ve kurdukları kütüphanenin  onlara Cumhuriyet Bayramı hediyesi olduğunu söyleyerek, şöyle konuştu: "Sevgi ve eğitimle büyüyen çocukların gelecekte güzel işler yapacağına inanıyorum. Çocuklarımıza böyle bir hediye vermek istedik ve Yarını Aydınlat Derneği olarak 5 ilde eş zamanlı kütüphane kurduk. Bizim tüm çabamız çocukların yüzünde bir tebessüm oluşturabilmek. Bu mutlulukta payımızın olduğunu bilmek bizim için çok değerli. Ayrıca köydeki çocuklara hediyeler dağıttık. Onlarla birlikte oyun oynayarak keyifli anlar yaşadık."

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2019, 21:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER