İHH AĞRI’DAN RAMAZAN ÇALIŞMALARI BAŞLADI

İHH AĞRI’DAN RAMAZAN ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Ağrı İHH İnsani Yardım Derneği, Ramazan ayı dolayısıyla ihtiyaç sahipleri ve yetimlerin yüzünü güldürmek için çalışmalara başladı.

Ağrı İnsani Yardım Derneği (İHH), Ramazan ayı dolayısıyla ihtiyaç sahibi aileleri ve yetimlerin yüzünü güldürmek için Ramazan Ayı çalışmalarına başladı.


Her yıl olduğu gibi bu yılda ihtiyaç sahipleri ve yetim aileleri unutmayan Ağrı İHH, ailelere gerekli yardımları ulaştırmak için çalışmalara başladı. Ağrı İHH, Ramazan çalışmaları kapsamında, İHH genel merkezi ve hayırseverlerin destekleri ile bu yıl il genelindeki ihtiyaç sahipleri ve yetim ailelere 2000 koli Ramazan kumanyası dağıtmayı hedefliyor. "Ramazan Birlikte Güzel" sloganıyla çalışmalarına başlayan Ağrı İnsani Yardım Vakfı (İHH), görevli, gönüllü ve bağışçılarından oluşan ekipleriyle mahalle mahalle gezerek yardım kolilerini ihtiyaç sahibi ailelere teslim ediyor.


Ağrı’da yapılan Ramazan Yardım Çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Ağrı İnsani Yardım Derneği İl Başkanı Kerem Engin, bu Ramazan’da da yetim aileler ve ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmamak için Ağrı İHH olarak çalışmalara devam ettiklerini söyledi. İHH olarak 27 yıldır gerek Dünyada gerek ülkemizde bir çok alanda insani yardı faaliyetleri yürüttüklerini belirten Ağrı İHH Başkanı Engin, “ İnsani Yardım Vakfı olarak 27 yıldır Ramazan çalışmaları yapıyoruz. Bizler de Ağrı İHH olarak 2009’yılından beri Ağrı’da Ramazan çalışmaları ve dönemsel yardımlar yapıyoruz. Yetim, fakir ve muhtaç ailelere dönem dönem yardımlar yapıyoruz. Bunların en önemli ayaklarından biri ramazan yardımlarıdır. Ramazan yardımlarında yetim ve ihtiyaç sahibi aileler gıda kolileri ulaştırıyoruz. Yine zekât ve fitre bağışları bize yönlendirildiğinde nakit yardımlar da yapıyoruz. Aynı zamanda Ramazan ve Kurban Bayramları öncesi yetim giydirme programımız var. Bu çalışmayla yetim ve muhtaç çocuklarımızı bayram öncesi sevindiriyoruz’’ şeklinde konuştu.

Ağrı genelinde ulaşılması hedeflenen aile sayısının 2000 olduğunu söyleyen Engin, yardımların geniş çaplı olarak ekiplerce Ağrı’daki mahallelere dağıtılmaya başlandığını belirtti. Yardım kolilerini ihtiyaç sahibi ailelerin kapısına götürüp bire bir teslim ettiklerini anlatan Engin, ‘’İHH Genel merkezimiz bu yıl Ramazan ayında 120 ülke ve bölgede 300 Bin, Türkiye’de ise 82 Bin 500 aileye ramazan kumanya desteğinde bulunacaktır. Biz yetim ve muhtaç ailelere gıda kolilerini kendi kapılarının önüne götürerek, bire bir onlara ulaştıra teslim ediyoruz. Bizim yardım çalışmalarımız bu şekilde yürüyor. Bu aileler daha önceden tespit edilmiş, birçoğu da önceden dönemsel anlamda periyodik yardımlar yaptığımız aileler. Tabi Yardımları yaptığımız sırada yeni tespitler de oluyor. Ramazan’ın bitimine kadar yardım çalışmaları devam edecek. Genel merkezimizden gelen gıda kolilerini dağıtıyoruz ve aynı zamanda hayırseverlerin çağrıda bulunuyoruz. Hayırseverlerin de bu gıda kolilerini yaptırıp bizim aracılığımızla veya dilerseler kendilerine refakat ederek göstereceğimiz ailelere ulaştırabilirler. Bir ramazan kolisi 120 TL’dir. İHH insani yardım vakfının belirlediği limit bu. Buradan bir de hayırseverlere çağrıda bulunmak istiyorum. Kendileri de bir muhtaç ailenin Ramazan masraflarına katkıda bulunabilirler’’ ifadelerini kullandı.

"Ramazan Birlikte Güzel" sloganıyla çalışmalara başladıklarını dile getiren Engin, bu yıl ki Ramazan’ın birlikteliği ve kardeşliği pekiştirmesini temenni ederek şu ifadeleri kullandı:

‘’2019 yılında ‘’Ramazan Birlikte Güzel’’ sloganıyla yola çıktık. Bu yıl İnsani Yardım Vakfı, Ramazan yardımları kapsamında 3 milyon insana ulaşmış olacak. Bu Ramazan, birlikteliği ve kardeşlik duygularımızı tekrar pekiştirecek bir çalışma olacak inşallah. Dünyanın farklı ülkelerinde Ramazan sofraları kuruyoruz. Yetim aileleri ziyaret ediyoruz. Bu ailelerin sıkıntılarını yerinde tespit ediyoruz ve bu doğrultuda projeler üretiyoruz bu manada Ağrı’da dört yetim ve fakir ailelere yönelik yardımcı Yardım çalışmaları devam ediyor. Yardım etmek isteyen hayırseverler bankaya saplarımızdan Yardım edebilirler.’’

Ramazan Ayı’nda yardım çalışmalarına katkıda bulunmak isteyenler Ağrı İHH’nın Ziraat Bankası TR75 0001 0001 15527824 32 5001 hesabından yardımda bulunabilirler.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2019, 10:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER