Onlar Ağrı için çalışacak Ağrılılar kazanacak...

SAYAN: 18 MAHALLE 18 BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İLE KARDEŞ OLACAK

Onlar Ağrı için çalışacak Ağrılılar kazanacak...

Ak Parti Belediye Başkan Adayı Savcı Sayan, Ağrı’yı geliştirmek adına hazırladığı projeler bitmiyor. 31 Mart seçimlerinde Ağrı’da Belediye Başkanı seçildiği takdirde uygulamaya koyacağı projelerden biri de 18 mahalleyi 18 büyükşehir belediyesiyle kardeş yapmak.

Ak Parti Belediye Başkan Adayı Savcı Sayan kente geldiği ilk günden itibaren ‘’Ağrı’yı Doğunun Yıldızı Yapacağım’’ sloganıyla gittiği her yerde projelerini anlatmaya devam ediyor. Seçildiği takdirde ilk günden itibaren çalışmalarına başlayacağı projelerinden biri olan 18 mahalleyi 18 büyükşehir belediyesiyle kardeş yapmak projesi ile Ağrı kısa süre içinde gelişerek büyükşehirlerle yarışabilecek konuma gelecek.

Savcı Sayan’ın tasarladığı bu projeyle Ağrı’nın yıllardır gelişemeyen ücra mahalleleri her anlamda ilerleyerek yatırımlara daha açık bir kent haline gelecek. Sayan, seçim çalışmaları doğrultusunda vatandaşlarla sürekli bir araya gelip projelerini anlatmaya devam ediyor. Her konuşmasında Ağrı için büyük ilerlemeler kat edeceğini belirten Sayan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın desteğiyle Ağrı’yı Doğu’nun parlayan yıldızı yapacağını söyledi.

‘’18 mahalle baştan yenilenecek, güzelleşecek ve kardeşliğin bereketi tüm şehri saracak’’

Adaylığı kesinleştikten itibaren Ağrı’da iki buçuk aydır seçim çalışmalarını sürdüren Savcı Sayan gidilmedik yer, çalmadık kapı bırakmamak için her gün geç saatlere kadar çalışmalar sürdürüyor. Ağrı için hazırladığı projeleriyle adından sık sık adından söz ettiren Sayan, 18 mahallesi olan Ağrı’yı büyük şehirlerin belediyeleriyle kardeş yapacağını söyledi. Sayan, ’’Her bir büyük şehir bir mahalleyle ilgilenecek. Sadece bir Ağrıyı kardeş belediye yapılırsa o şehre bir şehir yüklemiş olunur, hiç bir hizmet yapamaz. Bu projeyle 18 mahalle baştan yenilenecek, güzelleşecek ve kardeşliğin bereketi tüm şehri saracak’’ dedi.

‘’Onlar Ağrı için çalışacak Ağrılılar kazanacak’’

Katıldığı bir halkla buluşma programında Ağrı’daki 18 mahallenin hangi büyükşehirlere bağlanacağını açıklayan Sayan, Fırat Mahallesinin İstanbul’a, Yüzüncüyıl Mahallesinin Gaziantep’e, Abide Mahallesinin Bursa’ya, Fatih Mahallesinin Antalya’ya, Kazım Karabekir Mahallesinin Kocaeli’ye, Bulut Mahallesinin Konya’ya, Sıtkıye Mahallesinin Şanlıurfa’ya, Gazi Mahallesinin Ankara’ya, Yavuz Mahallesinin Kayseri’ye, Cumhuriyet Mahallesinin Samsun’a, Alpaslan Mahallesinin Balıkesir’e, Hürriyet Mahallesinin Kahramanmaraş’a, Murat Mahallesinin Denizli’ye, Leylek Pınar Mahallesinin Sakarya’ya, Kurtuluş Mahallesinin Malatya’ya, Fevzi çakmak Mahallesinin Trabzon’a Bahçelievler Mahallesinin Erzurum’a ve Asağı Küpkıran Mahallesinin de Ordu’ya, bağlanacağını dile getirdi. Sayan, ’’Bu projeyle Her bir büyük şehir kendi mahallesinde kadın merkezini, gençlik merkezini, yaşlılar merkezini, muhtar kampüsünü, parkları, bahçeleri, halı sahaları, bütün ara yolları, üretim yerlerini ve yeşillik alanlarını 6 ay içinde yapacak. 6 aydan sonra Cumhurbaşkanı Ağrıya davet edilecek. Cumhurbaşkanı bu belediyelerini yarıştıracak hangi belediye kendi mahallesine yapmışsa ona göre sıralama yapılacak. 1. 2. 3. Belirlenecek. Cumhurbaşkanı’nın jüri başkanlığında seçilen belediyelerden 1. Olan ödüllendirilecek. Belki de Cumhurbaşkanı tarafından verilecek ödül mahalle için harcanan imkân ve harcadığı paraya değecek. Büyükşehir belediyeleri birbiriyle yarışacak. Çünkü işin ucunda Cumhurbaşkanı’nın takdirini kazanmak olacak. Onlar Ağrı için çalışacak Ağrılılar kazanacak’’ ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2019, 08:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER