Savcı Sayandan Evlenen Gençlere Destek’

AK Parti Belediye Başkanı Savcı Sayan, Ağrı için hazırladığı ‘’Evlenen Gençlere Destek’’ projesiyle evlenmek isteyen gençlerin bütün masraflarını karşılayacak

Savcı Sayandan Evlenen Gençlere Destek’

AK Parti Belediye Başkan Adayı Savcı Sayan, Ağrıda sosyal belediyecilik anlamında hazırladığı projeleriyle göz doldurmaya devam ediyor. Ağrı’yı kısa zamanda geliştirmek adına projeleriyle seçim çalışmalarına devam eden Savcı Sayan hazırladığı ‘’Evlenen Gençlere Destek’’ projesiyle sevenlerin yüzü gülecek.

Savcı Sayan bu projeyle evlenmek isteyen ama maddi anlamda sıkıntıları olan gençlere destek olarak yuva kurmalarını sağlayacak. Ağrı’nın diğer illere göre gelir düzeyinin daha az olması sosyal belediyecilik anlamında daha fazla desteğe ihtiyacı bu yüzden de gençlere, yaşlılara ve yardıma muhtaç ailelere bu tür projeler hazırladı. Sayan, Evlenenlere Destek Projesiyle ilgili olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

‘’Evlilik hayalleri kuran fakat masraflarını karşılamaya gücü yetmeyen çiftlerin bütün masrafları belediye tarafından karşılanacak. Ve bunu kimse bilmeyecek. Bu noktaya dikkat edeceğiz. Damadın nişanlısının dahi haberi olmayacak. Çünkü Ağrıda birçok genç anne baba baskısından dolayı evlenmiyor. Beyaz eşyası tam olmadığı sürece kızını vermek istemeyen aileler çok. Biz yaptığımız bu destekle büyük bir sevaba gireceğiz. İmam nikâhlarının kıyılmasından sonra resmî nikâhlarını da ben kıyacağım’’ dedi.

Ağrı’da çözülmeyi bekleyen çok sorunun olduğunu dile getiren Sayan,’’ Ben Ağrı’da seçim çalışmaları sürdürdüğüm bu süre sarfı içinde Ağrı’nın arka sokaklarında yaşanan yoksulluk ve eksikliklere şahit oldum. Ağrı’nın bütün sorunlarını biliyorum. Gençler, yaşlılar, öğrenciler, çocuklar ne tür sıkıntılar yaşıyor hepsini gördüm ve hepsine çözüm olmak için çabalıyorum. İnşallah Allah izin verirse seçilirsen Ağrı’yı Türkiye’nin parlayan yıldızı yapacağım’’ ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2019, 12:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER