AĞRI DAĞI'NDA 2 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde Mevlit Bengi’yi katleden PKK’lı 2 terörist etkisiz hale getirildi. Bir terörist sağ olarak yakalanırken çok sayıda silah ele geçirildi.

AĞRI DAĞI'NDA 2 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

 Ağrı Valiliği’nden yapılan açıklamada, “İl Jandarma Komutanlığımızca; Ağrı Dağında faaliyet gösteren bölücü terör örgütü mensuplarının etkisiz hale getirilmesine yönelik yürütülen çalışmalar kapsamında 1’ii sağ yakalama ve 2’si ölü olmak üzere toplam 3 bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir. Bölgede icra edilen operasyon neticesinde1 adet 5,56 mm M-16 piyade tüfeği, 2 adet 7,62 mm kalaşnikov piyade tüfeği, 1 adet tabanca, 5 adet el bombası, 10 adet kaleşnikof şarjörü ve 2 adet M-16 P.Tf. şörjörü, 1 adet güneş paneli, 1 adet dizüstü bilgisayar, 1 adet büyük telsiz, 1 adet küçük telsiz, 30 metre uzunluğunda elektrik kablosu ve çok miktarda erzak, doküman ve tıbbi malzeme ile 2 bölücü terör örgütü mensubunun cesedi ele geçirilmiştir” denildi.

Açıklamada Sağ yakalanan bölücü terör örgütü mensubunun alınan ilk ifadesine göre, cesetlerine ulaşılan 2 bölücü terör örgütü mensubunun, 26 Haziran 2018 tarihinde Ağrı Dağı’nda meydana gelen Mevlüt Bengi isimli sivil vatandaşın öldürülme olayının planlayıcısı ve uygulayıcılarından oldukları bildirildiGüncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2018, 09:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER