AĞRI DAĞI'NDA 2 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde Mevlit Bengi’yi katleden PKK’lı 2 terörist etkisiz hale getirildi. Bir terörist sağ olarak yakalanırken çok sayıda silah ele geçirildi.

29 Temmuz 2018 Pazar 09:29
AĞRI DAĞI'NDA 2 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

 Ağrı Valiliği’nden yapılan açıklamada, “İl Jandarma Komutanlığımızca; Ağrı Dağında faaliyet gösteren bölücü terör örgütü mensuplarının etkisiz hale getirilmesine yönelik yürütülen çalışmalar kapsamında 1’ii sağ yakalama ve 2’si ölü olmak üzere toplam 3 bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir. Bölgede icra edilen operasyon neticesinde1 adet 5,56 mm M-16 piyade tüfeği, 2 adet 7,62 mm kalaşnikov piyade tüfeği, 1 adet tabanca, 5 adet el bombası, 10 adet kaleşnikof şarjörü ve 2 adet M-16 P.Tf. şörjörü, 1 adet güneş paneli, 1 adet dizüstü bilgisayar, 1 adet büyük telsiz, 1 adet küçük telsiz, 30 metre uzunluğunda elektrik kablosu ve çok miktarda erzak, doküman ve tıbbi malzeme ile 2 bölücü terör örgütü mensubunun cesedi ele geçirilmiştir” denildi.

Açıklamada Sağ yakalanan bölücü terör örgütü mensubunun alınan ilk ifadesine göre, cesetlerine ulaşılan 2 bölücü terör örgütü mensubunun, 26 Haziran 2018 tarihinde Ağrı Dağı’nda meydana gelen Mevlüt Bengi isimli sivil vatandaşın öldürülme olayının planlayıcısı ve uygulayıcılarından oldukları bildirildibanner100

    Yorumlar

banner150
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
AĞRI İ. Ç. ÜNİVERSİTESİAĞRI MİLLİ EĞİTİM AĞRI VALİLİĞİ
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv