AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİNDE KÜTÜPHANE HAFTASI ETKİNLİKLERİ DÜZENLENDİ

AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİNDE KÜTÜPHANE HAFTASI ETKİNLİKLERİ DÜZENLENDİ Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesinde Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından “Kütüphane Haftası” münasebetiyle etkinlikler düzenlendi. Kültür ve Kongre Merkezinde yer alan kütüphanemizde düzenlenen programa Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, akademik ve idari personelimiz ile öğrenciler katıldı

31 Mart 2017 Cuma 09:52
AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİNDE KÜTÜPHANE HAFTASI ETKİNLİKLERİ DÜZENLENDİ
Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesinde Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından “Kütüphane Haftası” münasebetiyle etkinlikler düzenlendi. Kültür ve Kongre Merkezinde yer alan kütüphanemizde düzenlenen programa Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, akademik ve idari personelimiz ile öğrenciler katıldı.
Programda konuşan Rektör Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut; “Bizler içinde bulunduğumuz çağın gereği olarak bilgi toplumunda yaşıyoruz. Bir söz vardır, ‘eğer ben size bir elma verirsem ve siz de bana bir alma verirseniz, her birimizin de birer elması olur ama siz bana bir bilgi verirseniz ve bende size bir bilgi verirsem ikimizin de iki tane bilgisi olur’ dedi. Bu bilgi toplumunun sağlanabilmesi için birbirimizi dinlemenin önemli olduğunu ve ilerlemenin okuyan bir toplum olmaktan geçtiğini söyleyen Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut,  ‘mutlaka okumalıyız, okumalıyız, okumalıyız” sözleriyle konuşmasını bitirdi.    
Programda Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Zübeyir Saltuklu “Kitap, okuma sevgisi ve kütüphaneler” konulu bir konuşma yaptı. Program, öğrencilerimizin müzik eşliğinde seslendirdiği şiirler ve türküler ile devam etti. Etkinliğin ikinci bölümünde özel hazırlanan ebru teknelerinde misafirler ebru yapma imkânı buldu.
Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Yaşar Bayar tarafından Rektör Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut’ a günün anısına kitap takdim edildi.
Etkinlikler kapsamında, yıl içerisinde kütüphanemizden en çok yararlanan ve en çok kitap okuyan akademisyen Doç. Dr. Zübeyir Saltuklu’ya, idari personel Cesim Gülçin’e, memur Tuncay Sürücü’ye, öğrenci Nazan Orhan’a, güvenlik personeli Murat Cur’a, yardımcı hizmetli Ayşe Çabuk’a kitaplar hediye edildi

kaynak: haberdeyiz.net  
Anahtar Kelimeler: Ağrı üniversite etkinlik

    Yorumlar

TÜMÜ Yazarlar
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
AĞRI İ. Ç. ÜNİVERSİTESİAĞRI MİLLİ EĞİTİM AĞRI VALİLİĞİ
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv