banner154

Ağrı Memur-Sen’e bağlı sendikalar Cuma namazı sonrası Suriye’nin İdlip kentinde yaşanan saldırıları kınadı

Ağrı Memur-Sen’e bağlı sendikalar Cuma namazı sonrası Suriye’nin İdlip kentinde yaşanan saldırıları kınadı Ağrı merkez Cami’inin önünde Cuma namazı çıkışı basın açıklamasını sendikalar adına Memur-Sen Ağrı İl Başkanı Süleyman Gümüşer okudu.

Ağrı Memur-Sen’e bağlı sendikalar Cuma namazı sonrası Suriye’nin İdlip kentinde yaşanan saldırıları kınadı
Suriye’de büyük bir insanlık dramının yaşandığına değinen Gümüşer, Esad’ın çoluk çocuk demeden herkese saldırdığını söyledi. Bu saldırıları dünyanın izlediğini ifade eden Gümüşer “Kimyasal hassasiyet ise koca bir kandırmacadan ibaret. Batının kimyasal tepkisi, 600 bin ölümü sıradanlaştıran şeytani kurnazlıktır. Bizim için ölümlerin konvansiyonel veya kimyasal olması arasında fark yoktur.Bizim için aslolan “Bir insanı öldürmek bütün insanlığı öldürmektir” bakışıyla zulme direnmek, zalimi tarihin çöplüğüne göndermektir. Biz, İdlib’e, Halep’e, Şam’a, Deraa’ya özgürlük ve adalet gelinceye kadar sözümüzü söyleyecek, sesimizi yükselteceğiz. “Bu haksız savaş, bu zulüm anaforu sona ersin;Baas rejimi bitsin,Esed canisi gitsin!” demeye devam edeceğiz. Suriye halkı, vahşet karşısında ölü numarası yapan BM’nin ihanetine, insan hakları örgütlerinin sağırlığına ve dilsizliğine, ümmet sorumluluğunu taşımayan bölge ülkelerinin körlüğüne karşı da mücadele ediyor. İdlib’te sinir gazıyla katledilen insanlara engel olmayanlar, kendi ülkelerinin sınır inşa ettikleri duvarlar, hendekler ve tel örgülerle mazlumların hayata tutunmasına da engel oluyorlar. Batı,duvarların, hendeklerin ve tel örgülerin arkasına sığınadursun, Aylan bebeklerin, Ümran çocukların ve nice isimsiz mazlumun ölümlerine eşlik eden çığlıklar sınır ve engel tanımıyor. O çığlıklar batının kara tarihine yeni bir vicdansızlık senfonisi olarak kaydedilecektir.

Biz acımızı, yasımızı ve isyanımızı BM’ye haykırmayacağız. Batı’nın insan hakları diye pazarladığı bildirgelerden medet ummayacağız. Çünkü onlar sadece “bildiriyorlar”, zulüm kendilerine dokunmadıkça insan hakları için kıllarını bile kıpırdatmıyorlar.Son üç yılda Suriye’de gerçekleştirilen 162 kimyasal saldırı karşısında BM’nin sessiz kalmasının, sahaya çıkmamasının nedeni budur. Allah’ın ipine topluca sarılırsak kazanacağız. Bu vesileyle, bir kez daha İdlib’deki kimyasal katliamı ve sorumlularını lanetliyoruz. Bu saldırıda yaşamını yitirenlere Rahmandan rahmet, yaralananlara Rabbimiz’den acil şifa diliyoruz. Ümmetimizin başı sağolsun. Bütün Çocukları Öldürseniz de Elbet Bir MUSA Sağ Kalacaktır” dedi.

Yapılan basın açıklaması tekbir getirilmesi ile son buldu. 

İhlas Haber Ajansı

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2017, 12:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER