Ağrı’da uygulamalı girişimcilik eğitimi

Ağrı’da uygulamalı girişimcilik eğitimi Ağrı Ticaret ve Sanayi Odası, Ağrı İŞ-KUR İl Müdürlüğü ve Serhat Kalkınma Ajansı işbirliği ile Ağrı’da girişimcilere Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri veriliyor.

22 Mayıs 2017 Pazartesi 10:55
Ağrı’da uygulamalı girişimcilik eğitimi
SERKA Ağrı Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Ceren Kurğa yaptığı açıklamada Girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak ve girişimcilerin iş planına dayalı olarak kuracakları işletmelerin başarı düzeylerini artırmak amacıyla verilen eğitimlerin Ağrı il merkezinde düzenleneceğini söyledi. 32 saat ücretsiz olarak verilen eğitimlere katılan kişilerin girişimcilik desteği için KOSGEB’e başvuru hakkı kazanacağını belirten Kurğa, başarılı bulunan girişimcilere iş kurmaları halinde 50 bin TL’ye kadar hibe, 100 bin TL’ye kadar da faizsiz kredi verileceğini ifade etti. 7 gruptan 25’er kişiden oluşan sınıflarda verilecek eğitimlerin 24 Mayıs’ta başlayacağını ve 25 Nisan’a kadar devam edeceğini dile getiren Kurğa, “Eğitimlerde katılımcılara, girişimcilik niteliklerinin sınanması, iş fikirlerinin geliştirilmesi, yaratıcılık egzersizleri, iş planı kavramı ve öğeleri, pazar araştırması, pazarlama, üretim, yönetim, finansal planlar, iş planının yazılması ve sunumu konularında bilgi veriler verilmektedir” dedi.

Kurumlar arası işbirliği çerçevesinde eğitimlerin verildiğini vurgulayan Kurğa, katkılarından dolayı ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Saim Alpaslan ve İŞKUR Ağrı İl Müdürü Gıyas Güven’e teşekkür etti. 
İhlas Haber Ajansı
banner100

    Yorumlar

banner150
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
AĞRI İ. Ç. ÜNİVERSİTESİAĞRI MİLLİ EĞİTİM AĞRI VALİLİĞİ
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv