Ağrı’da vatandaşlardan kan bağışına yoğun ilgi

Ağrı’da vatandaşlardan kan bağışına yoğun ilgi Ağrı’da Kızılay tarafından otobüs içerisinde yapılan kan bağışına vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.

07 Nisan 2017 Cuma 14:54
Ağrı’da vatandaşlardan kan bağışına yoğun ilgi
Ağrı merkez Cumhuriyet Caddesinde Merkez cami karşısında Kızılay tarafından otobüs içerisinde düzenlenen kan bağışı kampanyasına vatandaşlar yoğun bir şekilde kan bağışında bulunuyor. Pazartesi günü Kızılay ekiplerince düzenlenen kan bağışı Cuma gününe kadar devam edecek. Kan bağışında bulunan vatandaşlardan Recep Kaya, 3 ayda bir sürekli olarak kan bağışında bulunduğunu söyledi. Kaya verdiği kan bağışından dolayı kan dolaşımının hızlandığını, verdiği kanların hem kendi sağlığı için faydalı olduğunu hemde 3 kişinin hayatını kurtardığını belirtti.

Kızılay ekibi Doktoru Namık Kopan İse Ağrı halkının yoğun bir şekilde kan bağışında bulunduğunu vurguladı. Yetişkin insanların daha çok kan bağışında bulunduğunu dile getiren Kopan, gençlerin gelmemesinden yakındı. Ağrı’da bölge kan merkezi olmadığı için ay’da bir geldiklerini aktaran Kopan, vatandaşların yoğun bir şekilde kan bağışında bulunduğunu ifade etti. Kan vermenin oldukça faydalı olduğunun altını çizen Kopan, herkese kan bağışında bulunmaları çağrısında bulundu. 
İhlas Haber Ajansı
Anahtar Kelimeler: AğrıVATANDAŞKanBAĞIŞ

    Yorumlar

TÜMÜ Yazarlar
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
AĞRI İ. Ç. ÜNİVERSİTESİAĞRI MİLLİ EĞİTİM AĞRI VALİLİĞİ
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv