AĞRI'YA MODERN MEZARLIK

Ağrı Belediye Başkanı Süleyman Elban, kentte mezarlık ihtiyacı üzerine 400 dönüm alana 14 bin 310 kişilik yeni bir mezarlığının temelini attı.

17 Temmuz 2018 Salı 21:55
AĞRI'YA MODERN MEZARLIK

 Ağrı Belediye Başkanı Süleyman Elban, kentte mezarlık ihtiyacı üzerine 400 dönüm alana 14 bin 310 kişilik yeni bir mezarlığının temelini attı.

Ağrı merkez Fatih Mahallesi’nde bulunan şehir mezarlığının dolması üzerine harekete geçen Ağrı Belediyesi, Yüzüncü Yıl Mahallesi’nde bulunan Küpkıran Tepesi mevkiinde 400 dönümlük yerleşkede içerisinde cami, idari bina, morg ve gasilhane bulunan modern bir mezarlığın temel atma törenini gerçekleştirdi. Temel atma törenine Ağrı Valisi ve Belediye Başkan Vekili Süleyman Elban, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Erhan Tenekeci, İl Müftüsü Tandoğan Topçu ve kamu kurum müdürleri katıldı. Saygı duruşu ile başlayan temel atma töreni İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti.

 

‘400 dönümlük bir alanı mezarlık olarak bu şehre kazandırdık’

 

Programda konuşan Ağrı Valisi ve belediye Başkanı Süleyman Elban, belediye ile ilgili göreve başladıklarında ilde belediyecilik ile ilgili bir kısım temel hizmet eksiğinin var olduğunu en önemli konulardan birinin mezarlık eksiği olduğunu söyledi. Temeli atılan mezarlığın oldukça modern olacağını ve uzun yıllar şehrin ihtiyacını karşılayacağını kaydeden Elban, “Fatih Mahallesi’nde bulunan mezarlığımız tamamen dolmuş, başka yerlerde bulunan birkaç mezarlıkta hizmet etmekten uzak bir durumda.  Mezarlık ihtiyacımız vardı. Şehre çok uzun bir zaman hizmet verebilecek burada yaklaşık 400 dönümlük bir alanı mezarlık olarak bu şehre kazandırdık. İçerisinde güzle bir cami, idari binası, gasilhanesi ve morgu bulunacak. İnancımız gereği eğer doğuyorsak ölümde hak. Dolayısıyla ölümden sonra da böyle bir alana ihtiyaçta var. Belediyenin bir görevi de yaşayanlara hizmet odluğu gibi, o şehirde ahirete intikal etmiş hemşerilere de hizmet verme mecburiyeti var. Buda onlardan birisi. Dolayısıyla ilimizdeki ciddi bir hizmet açığının giderilmiş olacağını düşünüyorum. İlimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

 Vali Elban’ın konuşmasının ardından İl Müftüsü Tandoğan Topçu dua etti. Kurban kesildikten sonra mezarlığının temeli Vali Elban’ın butona basması ile atıldı.

Anahtar Kelimeler: MODERNMEZARLIK

    Yorumlar

TÜMÜ Yazarlar
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
AĞRI İ. Ç. ÜNİVERSİTESİAĞRI MİLLİ EĞİTİM AĞRI VALİLİĞİ
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv