AK Parti Milletvekili Aday Adayı Dr.Pelin Dilara Arslan Açıklama

Ağrı'nın siyasetteki en genç adaylarından biri olan, çiçeği burnunda Doktor Pelin Dilara Arslan, Ağrı'nın Hatemoğlu olarak tanıdığı Arslan ailesinin siyasetteki yeni yüzü olarak tanınıyor.

AK Parti Milletvekili Aday Adayı Dr.Pelin Dilara Arslan Açıklama
 Adalet ve Kalkınma Partisi'nden Ağrı Milletvekili Aday Adayı olan Dr. Pelin Dilara Arslan, birçok proje geliştirerek bu göreve talip olduğunu açıkladı. Ağrı'da doğup büyüyen biri olarak bu memlekete vefa borcunu ödemek istediğini belirten Arslan, tüm ailesinin ve akrabalarının Ağrı'da yaşadığını vurguladı.

Ağrı'nın yetiştirdiği genç doktorumuz, özellikle sağlık, ekonomi ve kadınlar üzerinde birçok projesinin olduğunu ifade etti. Bu projeleri siyasette hayata koymak için aday adayı olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın siyasi seçme ve seçilme yaşını aşağıya çekmesinin kendilerine güven ve cesaret verdiğini anlatan Arslan, bu cesur, girişken hareketiyle de akranlarına ve hemcinslerine örnek olmakta. Arslan,  “Bu memleketin sorunlarını yakından biliyorum. Siyasetin içinde büyüyen bir aile geleneğinden geliyorum. Doktor olmam ile birlikte ilkokul, ortaokul ve lise eğitimimi Ağrı'da almam hasebiyle Ağrı'nın sağlık ve eğitim sorunlarının bitmesi için büyük mücadele vereceğimden herkes emin olsun” dedi.

‘Ev hanımlarının istihdamı önemli’

Ağrı'da çocuklarına baktığı için birçok ev hanımının dışarıdaki hayata karışamadığını, bu nedenle kocasına maddi olarak mecbur bir şekilde yaşadığını belirten Dr. Pelin Dilara Arslan, “Ev hanımlarının yaşam alanlarına katılmasını çok önemsiyorum. Çalışmak isteyen kadınlarımızın yetenek ve ilgilerine göre mesleki eğitimleri için devlet destekli projelerimiz var. Çünkü biliyoruz ki eğitimli, özgüvenli bir kadın yetiştirilecek gelecek nesillerimiz için sağlam bir teminattır.Bunları aday olmamız halinde daha geniş bir şekilde halkımızla paylaşacağız inşallah” şeklinde konuştu.

Şehrin kalkınması için yeni projeler gerekiyor’

Ağrı'da doğal birçok kaynak ve madenin bulunduğuna dikkat çeken Dr. Pelin Dilara Arslan, ”İlimizde çok sayıda maden ve turizm merkezi bulunuyor. Ancak Diyadin Termal Suları gibi birçok kaynağımız heba olup gidiyor. Diyadin ilçemizdeki mermer yatakları Dünyanın en kaliteli mermeri olarak gösterilirken, bizler bu şehirde bu kaynakları kullanmıyoruz. Yine Eleşkirt Hayrangöl Kömür Ocaklarının açılıp birçok kişiye iş istihdamı oluşturacağı aşikârdır. Bu kadar doğal güzelliğe ve kaynağa sahip olan ilimizin yapılacak olan projelerle baştan aşağı değişeceğine ve yeni iş alanları açılacağına olan inancım tamdır. Halkımızın desteği ve dualarını bekler saygılarımı sunarım” şeklinde konuştu.

Kimdir?

23 Kasım 1992,Ağrı-merkez doğumluyum. 2011'de Ağrı Fen Lisesinden mezun oldum. Aynı yıl Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandım. İlk yıl İngilizce hazırlık eğitimi aldım.2012'de tıp eğitimim başladı. Bu yıl 6.sınıf İntern Doktorum. 30 Haziran 2018'de mezun olacağım.


www.agrininsesi.com

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2018, 13:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER