Aydemirden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çağrıda bulundu.

Aydemir Bedelli askerliği 25 günlük zorunlu temel eğitimin Ağrı da ki birlikte verilmesi için Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çağrıda bulundu.

22 Temmuz 2018 Pazar 10:40
Aydemirden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çağrıda bulundu.

 Ağrı Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hayati Aydemir’den Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a çağrı

Türkiye Bedelli Askerlik konusuna odaklanmışken Ağrı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği Başkanı Hayati Aydemir ‘de konuya dahil oldu.

Aydemir Bedelli askerliği 25 günlük zorunlu temel eğitimin Ağrı da ki birlikte verilmesi için Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çağrıda bulundu.

Aydemir İlin içinde bulunduğu ekonomik çıkmazın önüne geçmek için hükümetimiz bir çok projeyi hayata geçirmiş fakat bu projelerden beklenen verim alınamamıştır. Bu sebeple Ağrı ekonomisine can suyu olabilecek bir uygulamanın Ağrı da hayata geçmesini arzuluyor ve sayın Cumhurbaşkanımıza buradan seslenmek istiyoruz, dedi.

Aydemir ;Ağrı Ekonomisi Hükümetimiz tarafından alınan tüm tedbirlere rağmen her geçen gün daha da kötüye gitmektedir ve bu da Ağr’yı Türkiye de en çok göç veren il sıralamasında maalesef zirveye taşımıştır.

Son günlerde Türkiye’nin en önemli gündem maddesi olan ve meclisten çıkması beklenen bedelli askerliğin 25 günlük zorunlu eğitim birliği için uygun yerler aranmaktadır.

Bu temel eğitim birliği için   için Ağrı’nın seçilmesi 17500 dolaylarında esnafımızın ağır iklim şartları arasında verdiği ayakta kalma mücadelesine can suyu olacak nitelikte bir önem arz etmektedir. Bu sebeple Bedelli Askerlik zorunlu eğitim kışlaları için en uygun bölgenin kadim kentimiz olduğunu düşünüyor bu kararın Ağrı'nın makus talihini değiştirecek bir adım olması umudu ile  Sayın Cumhurbaşkanı'mızdan bölgenin istisnai önem arz eden yapısınıda göz önünde bulundurarak bu kararı alırken Ağrı’ya pozitif ayırımcılık beklediğimizi ifade etmek istiyorum.

Ağrı Ekonomisine ve esnafına moral takviyesi yaparak bu uygulama ile göç’ün önünede geçebileceğimizi umut ediyor. Ağrı Valiliğimiz başta olmak üzere tüm meslek guruplarının siyasi teşekküllerin konuya hassasiyetle eğilmesini bekliyoruz ,dedi.

banner100

    Yorumlar

banner150
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
AĞRI İ. Ç. ÜNİVERSİTESİAĞRI MİLLİ EĞİTİM AĞRI VALİLİĞİ
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv