Bülent YÜZAK İstifa Etti

Türkiye Futbol Federasyonu(TFF) Merkez Hakem Kurulu (MHK) tarafından geçtiğimiz günlerde açıklanan klasman listelerinin yankıları devam ederken bir istifa haberi de Ağrı’dan geldi.

18 Temmuz 2018 Çarşamba 10:51
Bülent YÜZAK İstifa Etti

 Türkiye Futbol Federasyonu(TFF) Merkez Hakem Kurulu (MHK) tarafından geçtiğimiz günlerde açıklanan klasman listelerinin yankıları devam ederken bir istifa haberi de Ağrı’dan geldi.

MHK’nın kararlarına tepki gösteren Ağrı İl Hakem Kurulu Başkanı Bülent Yüzak, yönetim kurulu ile birlikte istifa ettiğini açıkladı. Merkez Hakem Kurulu tarafından açılanan klasman hakemi listelerinde tepkiler artarak devam ediyor. Son 10 yıldır klasmanda hakemi ve gözlemcisi bulunmayan Ağrı’da gösterdikleri çabalara rağmen bir üst lige hakem ve gözlemci alınmamasına tepki gösteren MHK Ağrı İl Hakem Kurulu Başkanı Bülent Yüzak ve ekibi bu karara tepki göstererek görevlerinden istifa ettiklerini duyurdular.  Bu görevi uzun bir süredir devam ettirdiğini belirten Bülent Yüzak, tek amacının Ağrılı hakem ve gözlemcileri bir üst klasmana taşımak olduğunu söyledi. Geçen yıl Ağrı’ya 120 hakem kazandırdıklarını ifade eden Yüzak “İlimizde üst klasmanlara hakem ve gözlemci kazandırmak için yoğun bir çabamız oldu. Ancak bu çabalarımız üstümüzde bulunan kişiler tarafından sonuçsuz bırakıldı. Bizlerde bu kararlara tepki göstermek adına görevlerimizden istifa ediyoruz. Ağrı’nın bir evladı olarak bir Ağrılı hemşerimi yukarıya taşıyamıyorsam burada kalmamım anlamı olmaz” dedi..

 

Hakemliğin torpilin değil yeteneğin olduğu bir alan olduğuna değinen Başkan Bülent Yüzak “Hakemlik tamamen adalet dağıtılan ve gördüğünü veren bir meslek. Ancak bu mesleğin başında bulunan kişiler adalet dağıtmıyorlarsa  Bu hakemliğin tabiatına aykırıdır. Saha da herkesin adil olmasını beklediği hakemler masa başında adaletsizliğe uğramamalı, bu psikoloji de olan hakemlerden adalet beklenemez. Çünkü adalet herkes için lazım gün gelecek bu kararları verenler de bir gün adalet bekleyecekler. Bu sebeplerden dolayı Bu sabah Merkez Hakem Kurulu’na gönderdiğim dilekçe ile görevden affımı istedim. Yeni göreve gelecek arkadaşlara başarılar dilerim” dedi

banner100

    Yorumlar

banner150
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
AĞRI İ. Ç. ÜNİVERSİTESİAĞRI MİLLİ EĞİTİM AĞRI VALİLİĞİ
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv