Cesim Gökçe: Bu yıl sonuna kadar Ağrı’da Doğalgaz kullanılmaya başlanacak

Cesim Gökçe: Bu yıl sonuna kadar Ağrı’da Doğalgaz kullanılmaya başlanacak Ak Parti Ağrı Milletvekili Cesim Gökçe Ağrı halkına doğalgaz müjdesini verdi. Gökçe, “Ağrı Merkez ve Doğubayazıt’ta 2017 yılı içerisinde, Eleşkirt, Taşlıçay ve Patnos ilçelerimizde 2019 yılı içerisinde doğalgaz verilecek” dedi.

29 Mart 2017 Çarşamba 10:44
Cesim Gökçe: Bu yıl sonuna kadar Ağrı’da Doğalgaz kullanılmaya başlanacak
Milletvekili Cesim Gökçe Basın mensuplarına doğalgaz çalışmaları hakkında açıklamam yaptı. Gökçe,  Ağrı Merkez, Doğubayazıt, Eleşkirt, Taşlıçay ve Patnos ilçelerinin doğalgaza kavuşturulması ve çalışmaların hızlandırılması konusunda Başbakan Başbakan ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve bürokratlar ile yapılan yoğun görüşmelerin sonuç verdiğini söyledi. Gökçe,  Ağrı Merkez ve Doğubayazıt’ta 2017 yılı içerisinde, Eleşkirt, Taşlıçay ve Patnos ilçelerimizde 2019 yılı içerisinde doğalgaz hizmetinin sağlanacağı belirtti.  
Ağrı’da doğalgaz kullanımı konusunda büyük bir beklenti olduğunu kaydeden Gökçe, “ İlimizde doğalgaz kullanımı konusunda büyük bir beklenti ve ihtiyaç oluşmuş, bu durum göreve geldiğimiz ilk günden itibaren bizim için öncelikli meselelerden birisi olmuştur. Uzun süredir devam eden çaba ve gayretlerimiz neticesinde, İlimizde Doğalgaz dağıtım ihalesi yapılarak ihale sonucuna göre yüklenici firma ve hükümetimiz gerekli çalışmaları süratle başlatmıştır” ifadelerini kullandı.
Doğalgaz kullanımının Ağrı’da yaşam kalitesini yükselteceğini ve kış aylarında oluşan hava kirliliğini ortadan kalkacağını aktaran Gökçe, “ağır kış şartlarında ısınma, mutfak ve sıcak su maliyetlerini
Düşürerek böylece tüm nüfusumuza çok ciddi ekonomik katkı sağlayacaktır.  İlimizde önemli bir hizmet olarak gördüğümüz bu yatırımın Ağrılı hemşerilerimize şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyor, bu vesileyle talebimizi anlayışla karşılayan ve desteğini esirgemeyen başta Sayın Başbakanımız olmak üzere Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımıza ve İlgili Kurum Bürokratlarımıza şahsım ve vatandaşlarımız adına teşekkür ediyorum” diye ekledi. 

kaynak: haberdeyiz.net 
Anahtar Kelimeler: AğrıDoğalgazkullanım

    Yorumlar

TÜMÜ Yazarlar
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
AĞRI İ. Ç. ÜNİVERSİTESİAĞRI MİLLİ EĞİTİM AĞRI VALİLİĞİ
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv