İRAN HEYETİ AĞRI’DA

Ağrı’da, Vali Süleyman Elban ve İran’ın Maku Fermandarı Şahin Alizadeh başkanlığında 86. Alt Güvenlik Komite Toplantısı gerçekleştirildi.

03 Ağustos 2018 Cuma 11:30
İRAN HEYETİ AĞRI’DA

 Ağrı Valiliği Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen 86. Alt Güvenlik Komite Toplantısı’nda iki ülkenin sınır güvenliği ve terör konusu konuşuldu. Toplantıya, Ağrı Valisi Süleyman Elban, Iğdır Vali V. Kemal Duru, Gürbulak Mülki İdare Amiri ve Doğubayazıt Kaymakamı Ulaş Akhan, Urumiye Başkonsolosluğu Ateşe Yardımcısı Nazım Akarkamçı, Ağrı İl Jandarma Komutan V. Gürgün Derililioğlu, Iğdır İl Jandarma Komutanı Albay Hakan Başakçı, Ağrı İl Emniyet Müdür V. Levent Akbaş, Iğdır İl Emniyet Müdür V. Necdet Çoban, Gürbulak Gümrük Bölge Müdür V. Ramazan Turan ile İranlı mevkidaşları katıldı.

Toplantıda konuşan Vali Elban, Ağrı’nın ev sahipliğinde İran heyetini ağırlamaktan dolayı mutlu olduklarını söyledi. Elban, “Serhat şehrimiz Ağrı İlinde sizleri ağırlamak, şahsım ve Sayın Iğdır Vali Vekilimiz Kemal DURU Bey ve beraberimdeki heyet üyelerimize büyük bir mutluluk vermiştir. Ülkemize hoş geldiniz. Sizleri Türkiye Cumhuriyeti topraklarında ağırlamaktan duyduğum memnuniyeti belirtirim. Gerçekleştirmekte olduğumuz bugünkü 86. Alt Güvenlik Komite Toplantımızın iki ülke arasındaki mevcut iyi ilişkilere, bölgelerimizdeki vatandaşlarımızın asayiş, huzur ve refahlarına olumlu katkılar sağlayarak, ülkelerimize yönelik terör faaliyeti yürüten bölücü örgüt unsurları ile en iyi şekilde mücadele için karşılıklı bilgi alışverişinde bulunabileceğimiz bir toplantı olmasını temenni ediyorum’’ ifadelerini kullandı.

banner100
Anahtar Kelimeler: İRAN HEYETİAğrı’da

    Yorumlar

banner150
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
AĞRI İ. Ç. ÜNİVERSİTESİAĞRI MİLLİ EĞİTİM AĞRI VALİLİĞİ
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv