Uyuşturucu bataklığından Türkiye şampiyonluğuna

Uyuşturucu bataklığından Türkiye şampiyonluğuna Ağrı’da Muhammed Ali Bulgay adlı vatandaş uyuşturucu bataklığından kurtulup, Antalya’da düzenlenen Fitness vücut geliştirme yarışmasında Türkiye şampiyonu oldu.

12 Nisan 2017 Çarşamba 12:51
Uyuşturucu bataklığından Türkiye şampiyonluğuna
Ağrı’da Muhammed Ali Bulgay adlı vatandaş uyuşturucu bataklığından kurtulup, Antalya’da düzenlenen Fitness vücut geliştirme yarışmasında Türkiye şampiyonu oldu.
Ağrı merkez Fırat Mahallesi sosyal konutlarda ikamet eden 1982 Ağrı doğumlu olan Muhammed Ali Bulgay adlı ayağından engelli vatandaş Ağrı’da kısıtlı imkânlarla özel bir spor salonunda hazırlanarak Antalya’da düzenlenen fitnes Vücut geliştirme yarışmasına katılarak 3. Kez Türkiye şampiyonu oldu.  Ayağından engelli olan Bulgay,  anne ve babasının yıllar önce boşandığını söyledi.   Maddi durumlarının iyi olmadığı bu yüzden mecburiyetten dolayı 12 yaşındayken Aydın Kuşadasına çalışmaya gittiğini anlatan Bulgay, burada çalıştığı sürede iş kazası geçirdiğini ve bu yüzden ayağından sakatlandığını belirtti. Ayağı sakatlandığından sonra psikolojik bunalıma girdiğini vurgulayan Bulgay, psikolojisinin bozulduğunu ve bu yüzden uyuşturucu ve farklı maddeler kullanarak bu bataklığına saplandığını ve bundan dolayı hayatının çok kötüye gittiğinin ifade etti.
‘beni uyuşturucu bataklığına sürükledi’
Spora başlamadan önce uyuşturucu dâhil olmak üzere birçok madde kullandığını aktaran Bulgay, “Buradan kimseye kötü örnek olmak istemem. Bu kazanın verdiği psikolojiyle psikolojim bozuldu. Kazadan sonra bu bende çok büyük bir yara bıraktı, sakat kaldım. Ondan dolayı bu beni uyuşturucu bataklığına sürükledi. Çevredeki insanların, kötü arkadaşlıklardan dolayı uyuşturucu ile tanıştım. Ama hayatımın en kötü günleriydi diyebilirim.  Belli bir zamanda güzel gelmiş olabilir, ama hiç öyle değil. Bu sadece bir hayal. Şimdi spora başladıktan sonra gerçek hayatın spor ve temiz yaşamanın olduğunu bu şekilde anladım” dedi.
‘Avrupa ve Dünya şampiyonluğu için en iyi şekilde hazırlanıyorum’

 
3 defa Türkiye birinciliği ve 1 defa Türkiye ikinciliğinin olduğunu kaydeden Bulgay, “İnşallah Allah nasip ederse Milli Takımla İspanya’ya gidiyorum.  Ülkemi ve bayrağımızı en iyi şekilde temsil etmek için İspanya’ya yarışmaya gidiyorum. Yani sporun bana verdiği en güzel şeyler bunlar. Hayatımda ulaşamayacağım en güzel yerlere ulaştırdı beni.  Allah nasip ederse Avrupa ve Dünya şampiyonluğu için en iyi şekilde hazırlanıyorum.  Bunu ülkeme ve ilime bu dereceyi getireceğime inanıyorum.  Çünkü ben hep inanarak bu dereceleri yaptım, bu zamana kadar geldim, bu başarıları elde ettim. Allah’ın izniyle Avrupa ve Dünya şampiyonasını da alacağım” şeklinde konuştu.
Bulgay’ın hocası olan aynı zamanda Ağrı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nde antrenörlük yapan Vücut geliştirme ve Fitnes antrenörü ayrıca il temsilcisi olan Çetin Demir, Muhammed’i 3 Yıl önce tanıdığını, Muhammed’in psikolojik olarak çöktüğünü belirtti. Demir, “ Zar zor ikna ederek bazı ortamlarına dâhil olarak spora kazandırmaya çalıştım. Bunun dışında daha çok sporcu kazandırdık. Ortamlar dediğim uyuşturucu ortamlarından biz 50’ye yakın sporcu kazandırdık. Onun dışında bedensel engelli sporcularımız var” ifadelerini kullandı.  

kaynak: haberdeyiz.net
banner100
Anahtar Kelimeler: sampiyonlukAğrıTürkiye

    Yorumlar

banner150
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
AĞRI İ. Ç. ÜNİVERSİTESİAĞRI MİLLİ EĞİTİM AĞRI VALİLİĞİ
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv