Ağrılı sporcuların başarısı göz doldurdu.

Ağrılı sporcular son birkaç içinde 144 madalya alarak büyük başarıya imza attılar.

Ağrılı sporcuların başarısı göz doldurdu.

Ağrı’lı Sporculardan 3 Ayda 144 Madalya

Ağrı’lı sporcular son 3 ayda 7 farklı branşta 144 madalya elde ederek büyük başarılara imza atmayı başardı. Ağrı’lı sporcular; Kayak ve Atletizm branşları başta olmak üzere Güreş, Boks, Kick Boks, Yüzme ve Badminton branşlarında üstün performans sergiledi.
Ocak, Şubat ve Mart ayı başarı periyotlarını değerlendiren Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdür V.Cihan Demir, sporcularımız Türkiye şampiyonası, Analig ve Bölge şampiyonalarında büyük başarılara imza atarak Ağrı ilimizi ve Ülkemizi çok iyi şekilde temsil etti. Aynı başarılarımız Avrupa’da da devam etti. Amacımız başarılı sporcuları keşfedip ulusal ve uluslar arası müsabakalara kazandırmaktır. Bunu başarmak için tüm ekip arkadaşlarımızla beraber iyi bir çalışma yapacağız. Son 3 ayda 7 farklı branşta 144 madalya kazanan sporcularımız ve antrenörlerini tebrik ediyorum dedi. Sportif başarılarımız yanı sıra devam eden Mutlu Çarşamba Projemiz, Yüzme bilmeyen kalmasın projemim tüm hızıyla devam ediyor. Ayrıca Sportif yetenek taraması 3.etap çalışmalarımız tekrardan devam edecek.
 Son 3 ayda Elde Edilen Başarılar
GÜREŞ
Elazığ ilinde düzenlenen Anadolu Yıldızlar Ligi Güreş grup müsabakalarında Ağrı Güreş takımı takım halinde 2.olarak adını Finale yazdırmayı başardı. Anadolu Yıldızlar Ligi Güreş Final 12-14 Nisan 2019 tarihleri arasında Bartın ilinde yapılacak.
Elazığ’da yapılan Anadolu yıldızlar liginde derece yapan sporcular:
34-38 kg 1.Cihat Elkatmiş
44 kg 2. Adem Güllü
48 kg 1.Semih Akpolat
62 kg 3. Barzan Kaçar 
85 kg 3. Muhammed Aktaş
Anadolu Yıldızlar Ligi (Analig) Güreş Grup müsabakaları 23-25 Şubat 2019 tarihleri arasında Muş Yeni Spor Salonunda yapıldı. Ağrı’yı temsil eden erkek Güreş takımı gruplarında 7 madalya kazanarak yarı finale yükseldi.
34-38 Kilo- Cihat Elkatmış 2.
41 Kilo- Ferhat Karakuzu 3.
44 Kilo-Adem Güllü 1.
48 Kilo-Semih Akpolat 2.
57 Kilo- Bekir Kısak 3.
62 Kilo- Barzan Kaçar 2.
85 Kilo- Muhammet Aktaş 2.
Toplam madalya sayısı:12
YÜZME
Ağrı’lı Yüzücüler Van’da düzenlenen Analig Yıldızlar Yüzme Grup Müsabakalarında büyük bir başarıya imza atarak hem kızlarda hem erkeklerde yarı finale yükseldi.
Yarışmalara 14 erkek ve 9 kız olmak üzere toplamda 23 sporcu ile katılım sağlayan Ağrı yüzme takımı Ferdi ve Bayrak yarışmalarında ilk üçe girerek büyük bir başarıya imza attılar. Erkek yüzücüler 33 madalya, Kız sporcular ise 31 madalya kazandı. 
Toplam madalya sayısı 64 
KAYAK
Ardahan’da düzenlenen Kayaklı Koşu 2.Etap Şampiyonası'nda, Ağrı’lı 7 kayakçı Türkiye birincisi oldu.
Yarışlarda, Ağrı’lı kadın ve erkek kayakçılar başarılı bir mücadele sergileyerek 7 birincilik, 3 ikincilik, 4 de üçüncülük elde etti. Yarışları toplamda 14 madalya ile tamamlayan Ağrı’lı sporcular yine zirvede yer aldı.
27-29 Mart 2019 da Bolu Gerede'de düzenlenen ANALİG yarışmasında Ağrı'lı sporcular yine zirvede. Yıldızlar kategorisinde şampiyon olan sporcularımız Çocuklar kategorisinde ikinci oldu. Sporcularımız toplamda 2 kupu 18 madalya kazandı.
Ağrı’lı Sporcular Bolu’da 15 Madalya Kazandı
Ağrı’lı sporcular Bolu’da düzenlenen 1.Etap yarışmalarında farklı kategorilerde 15 madalya kazandılar. Bolu/Gerede Arkut Kayaklı Koşu Merkezinde 2 gün süren Kayaklı Koşu Ligi 1. Etap Yarışmaları sona erdi. 1. Etap Yarışmalarına 7 kategoride toplam 260 sporcu katıldı.
2019 Kış Avrupa Gençlik Olimpik Festivali (EYOF), 9-16 Şubat tarihlerinde Bosna Hersek'te yapıldı. Düzenlenen  2019 Kış Avrupa Gençlik Olimpik Festivaline Ağrı’dan Kayaklı Koşu kategorisinde 4 sporcu mücadele etti.

BADMİNTON
Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Erkek Badminton takımı Bitlis’te düzenlenen Analig çeyrek final müsabakalarında adını yarı finale yazdırmayı başardı.
Anadolu Yıldızlar Ligi Badminton Çeyrek final müsabakaları 8-10 Şubat 2019 tarihleri arasında Bitlis ilinde yapıldı.
Yapılan Çeyrek final müsabakalarına Ağrı’yı temsilen katılan badminton takımı yapılan yarışmalar sonucunda Erkeklerde yarı finale kalmaya hak kazandı.
5 kız ve 5 erkek olmak üzere toplamda 10 sporcu ve antrenör Nevzat Alpaslan’dan oluşan takım Erkeklerde Erzincan ilinde tertiplenecek olan yarı finale katıldılar.
BOKS
Ağrı’lı Boksör Türkiye 2.si oldu
Yıldız Erkekler Türkiye Ferdi Boks şampiyonasında 60 kiloda mücadele eden Ağrı’lı Boksör Ferhat İncekaya Türkiye 2.’si oldu.
Bayram Malkan Boks Şampiyonasında Türkiye 2.si oldu
Türkiye Boks Federasyonu tarafından Balıkesir'de düzenlenen Türkiye Büyük Erkekler Ferdi Boks Şampiyonasında 81 kiloda Bayram Malkan Türkiye 2.si oldu.
Bayram Malkan, Rusya’da düzenlenen ‘U22 Avrupa Boks Şampiyonası’nda bronz madalya kazandı.
KİCK-BOKS
13 Mart 2019 Tarihinde Antalya da düzenlenen Kick-Boks Üniversiteler Arası Türkiye Şampiyonasında Abdulkadir ASLAN 69kg Kick-light branşında Türkiye Şampiyonu oldu.
ATLETİZM
24 Şubat 2019 Salon Atletizm yarışması Gülnaz USKUN 1500m Türkiye 2. si
Adana ilinde yapılan Büyük Kadınlar Kros Müsabakası Fatma DEMİR 6km Türkiye 2. Si
Erzurum’da düzenlenen Atletizm geliştirme projesinde 2005-2006 doğumlu Erkek takımımız şampiyon, 2005-2006 kız takımımız ise üçüncü oldu. 2007-2008 doğumlu erkekler ise takım üçüncü oldu. Sporcular toplamda 13 madalya kazandı.
Vücut geliştirme ve fıtness Türkiye Şampiyonası ve Avrupa şampiyonası milli takım seçmelerinde  bedensel engelli sporcumuz Ömer Çeçen Türkiye 3. Oldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
izmir escort