Atilla Aslan 8 Engelli Çocuğu Okula Kazandırdı.

Ağrıda Eğitim Her Engeli Aşar? projesi Hamur ilçesinde hayata geçirildi. Türkiye genelinde başlatılan ?Eğitim Her Engeli Aşar? projesi Vali Ali Yerlikaya?nın talimatı üzerine Hamur ilçesinde startını verdi.

26 Şubat 2012 Pazar 00:08
Atilla Aslan 8  Engelli Çocuğu Okula Kazandırdı.

 Eğitim Her Engeli Aşar? projesi Hamur ilçesinde hayata geçirildi. Türkiye genelinde başlatılan ?Eğitim Her Engeli Aşar? projesi Vali Ali Yerlikaya?nın talimatı üzerine Hamur ilçesinde startını verdi.

Hamur İlçe Kaymakamı Zerrin Çay Beşikçi ve Milli Eğitim Müdürü Atilla Aslan tarafından kurulan ekipler farklı özürleri nedeni ile okula gidemeyen çocukları tesbit ederek evlerinde ziyaret ettiler.

Ziyaret sonrasında okula kazandırılabilecek öğrenciler tespit edilerek ailelerinin ikna çalışmaları başlatıldı. Son bir haftadan beridir yapılan çalışmalar neticesinde ilçe genelinde bulunan engelli çocuklardan %60?ının ailesi ikna edilerek çocukları okula kazandırıldı.

İlçe merkezi ve köylerde yapılan inceleme ve çalışmalar sonrasında bazı öğrencilere de ev de eğitim uygulaması başlatılacak.

Konuyla ilgili basın mensuplarına açıklamada bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Atilla Aslan, hedeflerinin bu kapsamdaki tüm öğrencilerin eğitime kazandırılması olduğunu vurguladı.

Aslan açıklamasında şunları ifade etti ; Sayın Valim Ali Yerlikaya?nın talimatı üzerine başlattığımız çalışmalar neticesinde .eşitli nedenlerle bireysel ve gelişim özellikleri ile eğitim yeterlilikleri açısından akranlarından beklenilen düzeyden anlamlı farklılık gösteren öğrencileri, sosyal ve fiziksel çevrelerinden mümkün olduğu kadar ayırmadan eğitim hizmetlerinin yürütülmesine önem veriyoruz. Bu doğrultuda aileleri de eğitim sürecine aktif olarak katmayı hedefliyoruz. Bireyselleştirilmiş eğitim planlarıyla öğrencilerin ilgi ve yetenekleri doğrultusunda gelişim gösterebilmesi için gerekli her adımı atmayı düşünüyoruz. Bu kapsamda ev ziyaretlerimiz sonucunda 8 öğrencimizi okula devam etmesini sağladık. Çeşitli nedenlerle okula gelemeyecek olan 5 öğrencimizi de evde eğitim kapsamına aldık. Osmangazi İlköğretim Okulu?nda bu sene hizmete girmiş olan destek eğitim sınıfın da eğitim-öğretim çalışmalarına devam etmekteyiz.


Eğitim sayesinde, hayatta mutlu ve başarılı olma yolunda hiçbir engel tanımadan, veli ve öğrencilerimizle el ele bu yolda ilerliyoruz? dedi.


banner100

    Yorumlar

banner150
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
AĞRI İ. Ç. ÜNİVERSİTESİAĞRI MİLLİ EĞİTİM AĞRI VALİLİĞİ
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv