Melek?in Yakınlarına Müebbet Hapis İstemi

Ağrının Hamur ilçesinde şiddete kurban giden iki çocuk annesi 24 yaşındaki Melek Karaaslan'ın kocası, babası, kayınpederi ve kayınvalidesi hakkında Ağır Ceza Mahkemesinde müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı.

30 Ekim 2012 Salı 13:40
Melek?in Yakınlarına Müebbet Hapis İstemi

Hamur'un Çağlayan Köyünde Hanım- Kasım Levent çiftinin 8 çocuğundan biri olan Melek Karaaslan, 16 yaşında çobanlık yapan Ferdi Karaaslan ile evlendirildi. Hamur'un Kale Mahallesinde oturan Ferdi Karaaslan, iddiaya göre 'çocuk geline' şiddet uygulamaya başladı. Şiddetten kaçan Melek Karaaslan, ilk çocuğunu sokakta dünyaya getirdi ve onun ölümü üzerine de bunalıma girdi.
Evliliğinden 2 çocuk sahibi olan Karaaslan, bunun üzerine babası Kasım Levent tarafından Çağlayan Köyüne götürüldü. Ancak aile büyükleri, 'namus meselesi' diyerek genç kadını kocasının evine yolladı. İstanbul'da çalışan ağabeyi Reis Levent'in kız kardeşi Melek'i, Hamur'a giderek görmek istemesi üzerine, genç kadının tuvalete kapatıldığı anlaşıldı. Gelişmeler üzerine baba Kasım Levent, damat Ferdi Karaaslan ve ailesinden kızına şiddet gösterdiği gerekçesiyle şikâyetçi oldu. Polislerle gittiği evden 30 kiloya düşen kızını alan Kasım Levent, Ağrı Devlet Hastanesine götürdü. 'Öldüremedikleri için ölüme terk etmişler' denilen ve ruh sağlığını kaybeden Melek Karaaslan daha sonra bakanlıkların devreye girmesi üzerine önce ambulans uçakla Ankara'ya sevk edildi. Melek Karaaslan 25 Temmuz günü Dış kapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hayatını kaybetti. Melek Karaaslan çocukluğunun geçtiği Çağlayan Köyünde toprağa verildi.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'in de üzerinde durduğu Melek Karaaslan'ın ölümü ile ilgili hakkında Ağrı Cumhuriyet Savcısı Mehmet Sin tarafından hazırlanan iddianame Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. İddianamede, Melek'in babası Kasım Levent, eşi Ferdi Karaaslan, kayınpederi Kutbettin Karaaslan ile kayınvalidesi Naciye Karaaslan hakkında 'suç ihmalli davranışla ölüme sebebiyet vermekten' müebbet hapis cezası istendi. Melek'in ölümünden sorumlu tutulan 4 yakını, Kasım ayında hakim karşısına çıkacak.

    Yorumlar

TÜMÜ Yazarlar
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
AĞRI İ. Ç. ÜNİVERSİTESİAĞRI MİLLİ EĞİTİM AĞRI VALİLİĞİ
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv