AŞIRI SICAK BİLE EKİPLERE ENGEL OLAMADI

Bu yaz döneminde 30 Bin metre asfalt kaplamayı hedefleyen Patnos Belediyesi, yaklaşık 2 ayda 10 bin metre kare asfalt kaplayarak yeni bir rekora daha imza attı.

14 Ağustos 2015 Cuma 16:06
AŞIRI SICAK BİLE EKİPLERE ENGEL OLAMADI

 Bu yaz döneminde 30 Bin metre asfalt kaplamayı hedefleyen Patnos Belediyesi, yaklaşık 2 ayda 10 bin metre kare asfalt kaplayarak yeni bir rekora daha imza attı. Başkan Akbay, her gün 2 ayrı noktada asfalt kaplama yapıldığını ifade ederek bu yaz sonuna kadar 30 Bin metre kare hedefine ulaşacaklarını belirtti.

 

Asfalt çalışması yapılan mahalleleri gezerek ekipleri denetleyen Patnos Belediye Başkanı Cem Afşin AKBAY, bu yaz sonuna kadar 30 Bin metre hedefine ulaşacaklarını söyledi. Özellikle merkez mahallelerdeki asfalt sorununu bu yaz tamamen çözüme kavuşturacaklarını ifade eden Başkan Akbay, konu hakkında şunları söyledi:

 

“Patnos Belediyesi yeni rekorlara imza atarak çalışmalarını sürdürüyor. Yaklaşık 2 ay önce bölgemizin en önemli sorunlarından olan asfalt konusunu 30 Bin metrekare asfalt kaplaması yaparak çözeceğimizi söylemiştik. Geldiğimiz noktada yaklaşık 10 bin metre kare asfalt kaplaması yaparak bu hedefi yarılamış durumdayız. Çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Bu yaz yapacağımız asfalt çalışmalarıyla bölgemizi bu sorundan tamamen arındırmış olacağız.”

 

2 AYRI NOKTADA GÜNLÜK 4 BİN METRE KARE ASFALT KAPLAMASI YAPILIYOR

 

Kaplama çalışmalarını büyük bir titizlilikle sürdürdüğünü vurgulayan Başkan Akbay, “Asfalt ekiplerimiz özverili bir şekilde çalışarak günlük 4 bin metre kare asfaltı bölgemizin sokaklarıyla buluşturmayı başardı. Yaklaşık 2 ayrı noktada ayrı ayrı asfalt çalışması yapılmaktadır. Yunus Emre Mahallesi, Eski Erciş Yolu ve Yeşilçimen mahallelerinde asfalt sorunu tamamen çözüme kavuşmuş durumda. Şuanda çalışmalarımız Abdulvahap Küfrevi Mahallesi,ve Selahaddini Eyyubi Mahallesi bölgelerimizde yoğunlaştı” dedi.

 

 

AŞIRI SICAK BİLE EKİPLERE ENGEL OLAMADI

 

Hava sıcaklığının 38 dereceyi gösterdiği günlerde dahi asfalt çalışmalarının hız kesmeden devam ettiğini söyleyen Başkan Akbay, konu hakkında şunları söyledi:

 

“Şuanda hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerine çıkmış ve aşırı bir sıcak hava ile karşı karşıyayız. Bunun üzerine bir de yaklaşık 150 derece ile yola serilen ve 80 dereceye düşene kadar üzerinde işlem yapılan asfaltın sıcağı bile ekiplerimizin hedefini etkilemiyor. Personelimiz bu aşırı sıcağa rağmen ortaya koyduğumuz hedefe ulaşmak için özverili bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor.”

    Yorumlar

TÜMÜ Yazarlar
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
AĞRI İ. Ç. ÜNİVERSİTESİAĞRI MİLLİ EĞİTİM AĞRI VALİLİĞİ
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv