Patnosspor Kulübü, Kendisi Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu

Ağrı Yeni Patnosspor kulübünün yöneticileri, Patnos Cumhuriyet Başsavcılığı'na kendileri hakkında suç duyurusunda bulundu.

Patnosspor Kulübü, Kendisi Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu
Ağrı Yeni Patnosspor kulübünün yöneticileri, Patnos Cumhuriyet Başsavcılığı'na kendileri hakkında suç duyurusunda bulundu.

Geçtiğimiz nisan ayında Ağrı Amatör Ligi'ni şampiyon olarak bitiren Yeni Patnosspor, hakkındaki şike iddiaları nedeniyle Futbol Federasyonu tarafından şampiyonluğun iptali ve bir alt lige düşürülmesine, bir alt lig olmaması halinde bir yıl müsabakalara alınmamasına, ayrıca 3. Lige yükselme müsabakalarına da Ağrı ilini temsilen Doğubayazıt Belediye Spor Kulübünün katılmasına karar vermişti. Karara sert tepki gösteren Yeni Patnosspor Kulübü Başkanı Erdinç Özdemir ve yöneticiler, Patnos Cumhuriyet Başsavcılığı'na dilekçe vererek şike olayının tamamen araştırılması için kendileri hakkında suç duyrusunda bulundu.

Adliye çıkışında bir basın açıklaması yapan Yeni Patnosspor Kulübü Başkanı Erdinç Özdemir, kulübün hiçbir yöneticisinin sporcusunun ve teknik adamın şike yapmadığını belirterek, ''Patnos'un ve kulübümüzün haysiyetine en ufak bir leke getirmedik. Şike yaptığımız iddia edildiği için Patnos Cumhuriyet Başsavcılığı'na kendi hakkımızda suç duyurusunda bulunduk. Biz yargıda aklanacağımıza inanıyoruz. Suç duyurusunda bulunarak meydan okuyoruz.'' dedi.


Haklarında takipsizlik ve beraat kararı verildiği zaman şike iddiasında bulunanlardan yargı önünde hesap soracaklarını söyleyen Başkan Özdemir, iddiada bulunanların hem manevi tazminat davalarında mahkum olacağını hem de iftira suçu işlediklerinden dolayı hapis cezası alacaklarını dile getirdi.
OLAYIN GEÇMİŞİ


17 Şubat 2010 tarihinde Yeni Patnosspor ile Tedaşspor arasında oynanan ve Yeni Patnosspor'un 9-0 kazandığı maç sonrası Doğubayazıt Belediye Spor Kulübü şike yapıldığı gerekçesiyle itirazda bulunmuş, Ağrı Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ilgili itirazı Türkiye Futbol Federasyonu nezdinde bulunan Etik Kurulu'na göndermişti.


Etik Kurulu iki kulübün 28 Nisan 2010 tarihinde sözlü savunmalarını almak üzere İstanbul'a çağırmış ve iki kulübün savunmasını almıştı. Kurul yapmış olduğu toplantıda 2010-4 esas ve 2010-5 rapor numaralı mütaalası doğrultusunda Futbol Disiplin Talimatı'nın 'Müsabaka Sonucunu Etkileme' başlıklı 55. maddesinin ihlal edildiği kanaatine varmıştı. Bu sebeple Ağrı Tedaşspor ve Yeni Patnosspor kulüplerinin bir alt lige düşürülmesine, bir alt lig olmaması halinde bir yıl müsabakalara alınmamasına karar vermişti.


Türkiye Futbol Federasyonu Amatör İşler Müdürlüğü bu karar doğrultusunda Türkiye 3. Lig'e yükselme müsabakalarına Ağrı ilini temsilen Doğubayazıt Belediye Spor Kulübü'nün katılmasına ve puan cetvelinin buna göre düzenlenmesine karar vermişti.

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2010, 19:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER