PKSYG DERNEĞİNDEN Bir Ses Ver Kampanyası

Patnos Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma ( PKSYG ) Derneğinden Bir Ses Ver Kampanyası Van ilimiz ve ilçelerinde meydana gelen deprem bir kez daha yüreğimize kor düşürmüştür

PKSYG DERNEĞİNDEN Bir Ses Ver Kampanyası

Van ilimiz ve ilçelerinde meydana gelen deprem bir kez daha yüreğimize kor düşürmüştür.

Halkımıza geçmiş olsun diyor acılarını yüreklerimizde paylaşıyoruz. Patnos Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak Deprem afetinde ölenlere Allah?tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyoruz.

Deprem bir kez daha yardımlaşmanın, dayanışmanın ve birlik olmanın önemini ortaya koymuştur. Patnos Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak depremzede kardeşlerimizin acılarına duyarsız kalmıyoruz üyelerimizin ve hemşerilerimizin katkıları ile başta giyecek ve gıda olmak üzere ısınma sorunlarına katkı sunmaya çalışıyoruz. Derneğimizin BİR SES VER kampanyasına Gerek üyelerimiz gerekse halkımız yoğun bir ilgi göstermiştir.

Derneğimizde toplanan yardımlar zaman geçirilmeksizin deprem bölgesine gönderilecektir. Deprem bölgesinde özelikle henüz yardımların ulaşamadığı köyler bulunmaktadır. Bu nedenle derneğimizin yardım çağrısı elzemdir. Bütün halkımıza ve üyelerimize derneğimizin BİR SES VER kampanyasına ses vermesini temenni ediyoruz.

Acıların insanları birleştirdiği, kırgınlıkları ve hatta düşmanlıkları sonlandırdığı Yaşanan deprem felaketi neticesinde bütün siyasi parti liderlerinin siyasi çekişmeleri bir tarafa bırakarak hemen hepsinin bölge halkı ile buluşması ve acılarına ortak olmasında kendini bir kez daha göstermiştir.

En marjinal siyasi parti liderlerinin bile yaşanan felaketin ortak acımız olduğunu söylemesine rağmen Bazı TV kanallarında yayınlanan programlarda tamamen faşizan duygular ile söylemlerde bulunulmakta ve yorumlar yapılmaktadır. Bir TV kanalında önce kadın programı (kadın teşhirciliği) yapan ardından ülkenin polisi(!) yerine kendini koyup faili meçhul cinayetleri çözen,(!) savcı olup ceza isteyen,(!) hakim olup mahkumiyet kararları veren Müge ANLI tamda kendisinden beklenen bir tavır sergilemiştir.

Bu isim maalesef yaşanan acılardan nemalanan, kendi acılarını dahi reyting uğruna kullanan annesinin ölümünü dahi reytingleştiren isimdir. Başta ?herkes haddini bilecek? diyen MÜGE ANLI ya diyoruz ki evet BU ÜLKEDFE SEN BAŞTA OLMAK ÜZERE HERKES HADDİNİ BİLECEK yaşanan acılardan ders çıkaracak yaşanılan acıya ortak olacaktır.

Sen KÜRTLERE söz söyleyecek bir yetkiye ve beyne sahip değilsin, sen ancak kadınları teşhir eden bir program yapabilirsin sen bu söylemlerinle hem Haddini hemde boyunu aştın.

MÜGE ANLI bu sözleri ile halkı kin ve düşmanlığa sevk etmek suçunu işlemiştir. Kendisi hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına ?halkı kin ve Düşmanlığa sevk etmek? suçundan dolayı suç duyurusunda bulunacağımızı belirtmek istiyoruz. MÜGE ANLI ve onun gibileri halkımız kendi vicdanlarında zaten mahkûm etmişlerdir.

Çağrımız halkımızdan MÜGE ANLI ve onun gibilerin sözlerine ve düşüncelerine itibar edilmemesi ve yaptıklarına karşı demokratik tepkilerini ortaya koymalarıdır.

Patnos Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak birkez daha Deprem afetinde ölenlere Allah?tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyoruz. Müge ANLI ve onun gibileri kınıyoruz, herkesi barışa, sağduyuya, silahsız bir dünyaya davet ediyoruz. Patnos Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği genel sekreteri Avukat Cesim YALÇIN Kaynak : Ağrı Medya/İstanbul

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2011, 21:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER