banner154

sertifika heycanı

Ağrı'nın Patnos ilçesine bağlı Doğansu Köyü Kuran Kursu'ndan mezun olan 17 kız kursiyere sertifikaları düzenlenen törenle verildi.

sertifika heycanı
Ağrı'nın Patnos ilçesine bağlı Doğansu Köyü Kuran Kursu'ndan mezun olan 17 kız kursiyere sertifikaları düzenlenen törenle verildi.

Doğansu Köyü'nde 8 ay süren kuran kursunun ardından kursiyerler mezun olmanın sevincini yaşadılar. Kursu başarıyla tamamlayan kız öğrencilerin hazırlamış olduğu mezuniyet programı velilerin ve davetlilerin büyük beğenisini kazandı. Programda öğrenciler Kur'an-ı Kerim'den öğrendikleri süreleri okuyup birbirinden güzel ilahiler seslendirdiler. Doğansu Köyü Camii İmam Hatibi Muhsin İnan ile kız Kuran Kursu öğreticisi Reyhan Dilmaç rehberliğinde hazırlanan program, öğrenci aileleri tarafından ilgiyle takip edildi.

Kursu tamamlayan öğrencilere başarılar dileyen Doğansu Cami İmam Hatibi Muhsin İnan, Kuran kursunda bu yıl ilk mezunlarını vermenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. İnan, öğrencilerin bilgi ve becerilerini de ortaya koyduğunu söyleyerek, aynı zamanda öğrencilerinin bir yıl boyunca dinin temel kuralları ve temel ilmihal bilgileri konularında bilgi aldığını kaydetti.

Törende konuşan Patnos Müftüsü Şevket Dilmaç, Diyanet İşleri Başkanlığı'na bağlı olarak eğitim-öğretim hayatına devam eden Kur'an kurslarında ibadet, ahlak, Hz. Muhammed'in hayatı ve Kuran-ı Kerim'i yüzünden okuma eğitimi alan ilçedeki 8 kuran kursundan 130 bayan kursiyerin kursu başarıyla bitirip belgelerini almaya hak kazandığını belirtti. İlçe genelinde 8 tane Kuran kursunun olduğunu ifade eden Dilmaç ''Kuranın okunması, dinlenmesi ve yaşanmasına sevap olan ve bu maksatla Allah tarafından gönderilen ilahi bir kitaptır. Müminler için bir şifa kaynağıdır. Bugün dünyada ve ahirette mutluluğa ulaşmak istiyorsak, Kuran-ı Kerim'in bu ilahi aydınlığına müracaat etmek ve onun prensipleri doğrultusunda yaşamak durumundayız. Buna müracaat edersek dünyada ve ahirette huzuru yakalamamız hiç de zor olmayacaktır''diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Patnos Müftüsü Şevket Dilmaç, Patnos Vaizi Mustafa Tunçeli, Din Görevlileri Derneği Başkan Yardımcısı Nazif Katılmış, Doğansu Köyü Camii İmam Hatibi Muhsin İnan ile kurs öğreticisi Reyhan Dilmaç tarafından kursu başarıyla bitiren 17 bayan kursiyere belgeleri ve hediyeleri verildi.

67 YAŞINDA HEM KURAN-I KERİMİ HEM DE OKUMA YAZMAYI ÖĞRENDİ

Doğansu köyünde yaşayan Nafiye İnan, hayatı boyunca arzuladığı Kur-an'ı Kerim'i okumayı 67 yaşında başardı. İlçe Müftülüğünün Halk Eğitim Merkezi ile işbirliği yaparak açtırdığı okuma yazma kurslarına da giden Nafiye İnan, okuma yazmayı da öğrenerek büyük sevinç yaşadı. Kurs belgesini İlçe Müftüsü Şevket Dilmaç'ın elinden alan İnan Nafiye İnan''Yüce yaratıcımızın biz kullarına mesajlarını ilettiği dinimizin yüce kitabı Kur'anı geç de olsa öğrendim ve şükürler olsun iyi ki öğrendim. Gençlerin, yüce kitabımızı öğrenmek için benim gibi yaşlanmayı beklememelerini tavsiye ediyorum. Allah'a şükürler olsun aynı zamanda kursta okuma yazmayı da öğrendim" dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2010, 23:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER