‘’AĞRI’YI KIŞ TURİZMİNDE ZİRVEYE ÇIKARACAĞIZ’’

AK Parti Ağrı Belediye Başkan Adayı Savcı Sayan, Ağrı’yı kalkınmış illerle yarıştırabilecek konuma getirmek için birçok proje hazırladı. O projelerinden biri de ’’Kış Sporları Festivali.

‘’AĞRI’YI KIŞ TURİZMİNDE ZİRVEYE ÇIKARACAĞIZ’’

Ağrı’da iki buçuk aydır seçim çalışmaları yürüten AK Parti Belediye Başkan Adayı Savcı Sayan, gittiği her yerde Belediye Başkanı olduğu takdirde gerçekleştireceği projelerini anlatıyor. Sayan, Ağrı’da uzun süren kış mevsimini avantaja çevirecek bir proje olan Kış Sporları Festivali ile Ağrı’ya renk katılarak canlılık getirileceğini söyledi.

‘’Girişimlerle ’’Kış Sporları Festivali ve Şampiyonası” düzenleyeceğiz’’

Savcı Sayan, Ağrı’nın her anlamda tanınan bir şehir olması için her mevsimde tercih edilecek bir turizm kenti yapmak için çeşitli projeler hazırladı. Kış mevsimlerinin uzun sürmesini avantaja çevirmek için ‘’Kış Sporları Festivali’’ projesini geliştiren Sayan, bu tür projelerinin Ağrı için çok getirisi olacağını belirtti. Sayan, ‘’Coğrafi konum ve iklim şartlarından dolayı kış sporlarına fazlasıyla elverişli olan Ağrı’daki kış turizmine zirve yaptırmak için “İnsanlar adı sanı bilinmeyen yerlerde kayak yapıyor. Ağrı Dağı gibi prestijli bir yer duruyor ama kimse gelmiyor. Biz bunu değiştireceğiz. Ağrı’yı kış turizminde zirveye çıkaracağız. Yapacağımız girişimlerle Kış Sporları Festivali ve Şampiyonası düzenleyeceğiz. Organizasyonlar sayesinde şehrin kış turizmindeki payı artacak ve şehrin reklamı başarılı bir şekilde yapılmış olacak. Böylece kış turizmi denince akıllara ilk Ağrı gelecek. ’’ ifadelerini kullandı.

‘’Ağrı’ya kış turizminde zirve yaptıracağız’’

Festivallerle Ağrı’nın daha tanınır ve tercih edilir bir şehir haline geleceğini dile getiren Sayan, festivallerin ekonomik anlamda da Ağrı’ya olumlu etkiler yapacağını söyledi. Sayan, ‘’Ağrı her yıl uluslararası festivallerle şenlenecek. Kış mevsimlerinde Kış Sporları Festivallerine her yerden insanları davet ederek buraya gelmelerini sağlayacağız. Ağrı’ya kış turizminde zirve yaptıracağız. Böylece festivallerle şehir kalkınacak, Ağrı’da turizm canlanacak’’ şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2019, 13:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER