Eczacılardan İlginç Korona virüs Önlemi.

Ağrı'da bazı eczaneler, Coronavirus'e karşı  sosyal mesafe kuralına uymak amacıyla plastik camların arkasından vatandaşa hizmet veriyor.

Eczacılardan İlginç  Korona virüs Önlemi.Dünya'da yayılan ve Türkiye'de de gittikçe etkisini hissettiren virüse karşı çeşitli sektörler farklı önlemler alarak virüsün bulaşma riskini minimum seviyeye indirmeye çalışıyor. Bu kapsamda Ağrı kent merkezindeki bazı eczaneler, koronavirusün bulaşma riskine karşı plastik cam yerleştirerek temas mesafesini bölmelerle ayırdı.
"Aldığımız tedbirlerimiz, hem vatandaşlar ve hem de kendi sağlığımız için önemli"

Hem kendi sağlıkları hem de vatandaşların sağlıklarını korumak için çaba içerisinde olduklarını belirten eczane teknisyeni Mustafa Bilik: "Vatandaşlarımıza hizmet verirken mesafemizi korumaya çalışıyoruz. Gördüğünüz gibi masalarımızın üstüne plastik cam bölme yaptırdık. Malumunuz eczanelerde ciddi manada tedbir almak durumundayız. Bu tedbirlerimiz, hem vatandaşlar ve hem de kendi sağlığımız için önemli. Vatandaşlarımız da çok dikkatli olmalı ve ellerinden gelen her türlü tedbiri almalıdırlar. Acil ve ihtiyaçları olmadıkça dışarı çıkmamalılar, eczanelere sadece acil ihtiyaçları için gelmeliler bir diş macunu almak için gelmemeliler. Çalıştığımız sırada eldivenlerimiz sürekli olarak elimizde bulundururuz, eczane yoğun olduğunda koruyucu gözlük, maske, tedbirler kapsamında kullanmayı ihmal etmiyoruz. Meslektaşlarımızda çalışmaları sırasında kendi tedbirlerini alsınlar." dedi.

"Her gün rutin olarak dezenfekte çalışmalarımızı yürütüyoruz"

Bir diğer eczane çalışanı Osman Demir ise aldıkları önlemlere ilişkin şu ifadeleri kullandı:

"Aldığımız tedbirler doğrultusunda plastik cam bölme yaptık. Bunu yapmamızın sebebi, vatandaşlarımızla aramızdaki sosyal mesafe kuralına uymaktır. Bunun dışında aldığımız tedbirler kapsamında ağzımızda maskemiz ve ellerimizde de eldivenlerimiz var. Eczanemizde dezenfekte çalışmalarımızı yaptık. Her gün rutin olarak dezenfekte çalışmalarımızı yürütüyoruz."

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2020, 22:03
banner184
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER