banner176

HDP' ye Bomba Aday!

Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal'ın 2015 genel seçiminde HDP'den aday olacağı iddia edildi. HDP'nin 2015 genel seçiminde barajı geçmek için birçok isme teklfi götüreceği de iddia edildi.

HDP' ye Bomba Aday!

 Ahmet Özal'ın dün Diyarbakır Milletvekili Altan Tan’la öğle yemeğinde bir araya geldiği ve HDP adaylığına sıcak baktığını belirtildi.
HDP SÜRPRİZLERE HAZIRLANIYOR

Zaman gazesinden Habib Güler'in haberine göre, HDP 2015 genel seçiminde sürpriz adaylar gösterecek.

Parti yönetimi, hem 7 Haziran’daki genel seçimlerde yüzde 10’luk seçim barajını aşmak hem de ‘Türkiye partisi’ hedefi için sürpriz isimlere adaylık teklifi götürmeyi tartışıyor. Parti, AK Parti’nin kurucu isimlerinden ve muhafazakâr Kürt tabanında önemli bir karşılığı bulunan Dengir Mir Mehmet Fırat’ı Mersin’den aday gösterecek. Ancak vitrinde boy gösterecek isimler Fırat’la sınırlı kalmayacağı benziyor. Gündemde başka sürpriz isimler de var.

AHMET ÖZAL ADAYLIĞA SICAK BAKIYOR

Bunlardan biri parti tabanının büyük sempati duyduğu merhum Turgut Özal’ın oğlu ve Ana Parti Genel Başkanı Ahmet Özal. Kısa süre önce Ana Parti’yi kuran ve seçim ittifaklarına açık olduğu mesajını veren Ahmet Özal, dün Diyarbakır Milletvekili Altan Tan’la öğle yemeğinde bir araya geldi ve HDP adaylığına sıcak baktığını belirtti. Alınan bilgilere göre, Altan Tan da parti tabanının Turgut Özal’a duyduğu sempatiye işaret etti ve kendisinin partilerinde siyaset yapmasından memnuniyet duyacağını vurguladı.

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2015, 17:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER