banner154

MÜLTECİ YAKALANDI

Jandarma İnsan Tacirlerine göz açtırmıyor

MÜLTECİ YAKALANDI
 
Jandarma İnsan Tacirlerine  göz açtırmıyor,Taşlıçay İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından alınan ihbar üzerine, yapılan yol kontrolünde 41 mülteci yakalandı.
Taşlıçay İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından alınan ihbar üzerine,  yapılan yol kontrolünde Doğubeyazıt istikametinden Ağrı istikamaetine doğru giden araçta 38 Pakistan uyruklu, 3 Bangladesh uyruklu toplam 41 mülteci yakalandı.
 
Jandarma ekipleri 36 KC 461 plakalı Cemal AK yönetimindeki aracı durdurunca araçta sadece meyve ve sebze kasalarının olduğunu gördüler. Aracın diğer kapaklarını açan jandarma ekipleri daracık ve havasız bir alanda 41 mülteciyi kıskıvrak yakaladılar. Aracın kasasına iki katlı bir bölme yapıldığını üste sebze ve meyve kasalarının dizildiğini alta ise mültecilerin saklandığını gören jandarma ekipleri mültecileri alarak Taşlıçay Jandarma Komutanlığına getirdiler.
 
Olayla ilgili araç şöförü C.A  ve organizatör E.K  adliyeye sevk edilirken yakalanan mültecilerin ise sınır dışı edilmek üzere Ağrı Yabancılar Şube Müdürlüğü'ne gönderilecekleri bildirildi
Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2010, 14:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER